Wiadomości

Bartosz Zmarzlik najlepszym sportowcem Polski 2019 roku!

4 stycznia 2020, 22:39
Bartosz Zmarzlik zdobył tytuł najlepszego sportowca Polski 2019 roku w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Wychowanek gorzowskiej Stali wygrał w plebiscycie z Robertem Lewandowskim.

W sobotę 4 stycznia odbyła się uroczysta gala 85. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. O tytuł najlepszego sportowca walczył walczył Bartosz Zmarzlik, wychowanek Stali Gorzów i indywidualny mistrz świata na żużlu z 2019 roku.

Podczas ogłaszania wyników na najlepszą dwójkę sportowców minionego roku na scenę został zaproszony Bartosz Zmarzlik i Robert Lewandowski. Okazało, że się reprezentant polski w piłce nożnej zajął drugie miejsce, natomiast Zmarzlik wygrał plebiscyt i został najlepszym sportowcem. Trzecie miejsce zajął Paweł Fajdek (rzut młotem).

- Kiedy był ogłaszany wynik czułem się tak samo, jak w momencie, kiedy jechałem bieg po mistrzostwo świata. To są takie same emocje jak na torze, ale tam odczuwałem to bardziej, bo kocham to co robię. To niesamowite uczucie. Dziękuje wszystkim osobom, które oddały na mnie swój głos. Dziękuję również mojej rodzinie i sponsorom za wsparcie - mówił Bartosz Zmarzlik po tym jak odebrał statuetkę.

Bartosz Zmarzlik powtórzył sukces Tomasza Golloba z 1999 roku - wówczas Gollob jako ostatni żużlowiec wygrał plebiscyt na najlepsego sportowca roku. 

Najlepsza dziesiątka

1. Bartosz Zmarzlik (żużel)

2. Robert Lewandowski (piłka nożna)

3. Paweł Fajdek (rzut młotem)

4. Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (sztafeta 4x400m)

5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)

6. Kamil Stoch (skoki narciarskie)

7. Wilfredo Leon (siatkówka)

8. Piotr Lisek (skok o tyczce)

9. Marcin Lewandowski (biegi)

10. Mateusz Ponitka (koszykówka)


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości