• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czat z Martinem Vaculikiem. O czym żużlowiec Stali Gorzów rozmawiał z fanami?

6 stycznia 2023, 14:17
Martin Vaculik, zawodnik ebut.pl Stal Gorzów spotkał się ze swoimi fanami, Może jeszcze nie bezpośrednio, ale na żywo odpowiadał na pytania. To pierwszy w 2023 roku LIVE CHAT w drużynie żółto-niebieskich.

Jednym z nich było m. in. pytanie o jazdę na motocrossie. Co ciekawe, Vaculik przyznał się do unikania jazdy na tego typu sprzętach. – Od 5 lat nie jeżdżę na crossie, nie za bardzo to ogarniam. Podoba mi się ten sport, ale wiąże się to z dużym ryzykiem. Odpuściłem tę część przygotowań. Doszedłem do wniosku, że jest to dla mnie niebezpieczne – wyjaśnił żużlowiec EBUT.PL STALI.

Co więcej, Słowak podkreślał jak dużą rolę w sporcie pełni zdrowie fizyczne. Zapewniał również, że po zeszłorocznych perturbacjach związanych z kontuzjami, nie ma już śladu. – Czuję się dobrze, kontuzji w ogóle nie odczuwam. Mam wokół siebie bardzo dobry team lekarzy, fizjoterapeutów i trenerów, którzy dbają o moje zdrowie – powiedział Vaculik.

Lider EBUT.PL STALI Gorzów, opowiedział także o swoich rytuałach przed startem zawodów bądź samego biegu. Najciekawszym z nich jest podjeżdżanie pod taśmę startową zawsze w tej samej sekundzie czasu dwóch minut. Nie zdradził jaka to sekunda, lecz zachęcił kibiców do obserwowania jego zwyczaju w trakcie sezonu i odgadnięcia „szczęśliwej” cyfry.

Martin Vaculik w sezonie 2022 wystartował w 18 meczach, przejechał 90 biegów, w których zdobył 190 punktów i 12 bonusów. Jego średnia biegowa wynosi 2,24 pkt, a meczowa - 11,22%. 

Licząc punkty całej drużyny, Martin Vaculik zdobywało 20,36% punktów. 40 razy przyjeżdżał na 1 miejscu, 30 na drugim, 10 na trzecim i tylko 9 razy mijał metę jako ostatni. Zaliczył 1 upadek, nie miał żadnych defektów, ani wykluczeń, nie dotknął też ani razu taśmy. 

Najwięcej puntów, bo 15+2 Martin Vaculik zdobył w meczu z Apatorem Toruń, było to 28 sierpnia 2022 roku. Najmniej - 0 w meczu z Unią Leszno, 24 lipca 2022. Wtedy to Słowak po upadku złamał łopatkę. 

32-letni zawodnik ebut.pl Stal Gorzów będzie odpowiadał na pytania swoich fanów w czacie na Facebooku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości