Wiadomości

Gorzów: W łazience ulatniał się tlenek węgla. Jedna osoba trafiła do szpitala

25 grudnia 2022, 18:02, red
fot. czytelniczka Julia
W niedzielę 25 grudnia jedna osoba podtruła się tlenkiem węgla w bloku przy ul. Kościuszki w Gorzowie. Wszystko przez nieszczelną termę gazową w łazience. Kobieta została zabrana do szpitala.

W niedziele 25 grudnia o godz. 16.38 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Gorzowie. Na miejsce została wysłana straż pożarna, pogotowie, policja i pogotowie gazowe.

- Poszkodowana została kobieta w wieku około 30 lat, która z objawami podtrucia tlenkiem węgla została zabrana do szpitala – mówi dyżurny gorzowskiej straży pożarnej. Działania strażaków trwały na miejscu przez blisko godzinę.

Przyczyną ulatniającego się czadu była nieszczelna terma gazowa w łazience. Na szczęście zadziałała czujka tlenku węgla, więc pomoc została wezwana szybko i nie doszło do tragedii.

Na szczęście Spółdzielnia Mieszkaniowa Górczyn, która zarządza blokami przy ul. Kościuszki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i jest w trakcie likwidacji niebezpiecznych term gazowych na os. Sady. W najbliższym czasie termy gazowe mają zostać zlikwidowane w mieszkaniach przy ul. Kościuszki, Czereśniowej i 8 Maja. - Naszym podstawowym celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz dostosowanie budynków do obowiązujących warunków technicznych – podkreśla Marcin Michalski, zastępca prezesa ds. technicznych w Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości