Wiadomości

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Gorzowie została odwołana

1 grudnia 2022, 17:00
Protest podczas wizyty w Stargardzie Szczecińskim
W niedzielę 4 grudnia Jarosław Kaczyński miał przyjechać do Gorzowa. Spotkanie z prezesem PiS miało odbyć się w auli AJP. Natomiast mieszkańcy Gorzowa planowali protest przed budynkiem. Jednak wizytę prezesa PiS w Gorzowie ostatecznie odwołano.

Od kilku miesięcy Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości jeździ po Polsce, gdzie spotyka się z sympatykami partii. W każdy weekend prezes PiS odwiedza kolejne województwa. Tym razem w pierwszy weekend grudnia pojawi się również w województwie lubuskim.

Jarosław Kaczyński w Gorzowie. Spotkanie zostało odwołane

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Gorzowie była zaplanowana na niedzielę 4 grudnia na godz. 16.30 w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża, czyli w budynku nr 5 przy ul. Chopina 52. Udział w spotkaniu miały wziąć osoby zaproszone. Natomiast mieszkańcy Gorzowa planowali protest przed budynkiem AJP, który wcześniej legalnie zgłosili.

Jednak w czwartkowe popołudnie 1 grudnia pojawiła się oficjalna informacja, że niedzielna wizyta prezesa PiS w Gorzowie została odwołana. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną miał być mundialowy mecz reprezentacji Polski. W końcu w niedzielę o godz. 16 rozpocznie się mecz 1/8 mistrzostw świata w piłce nożnej, gdzie reprezentacji Polski zmierzy się z drużyną Francji. Natomiast PiS obawiał się o małą frekwencję i spotkanie zostało ostatecznie odwołane.

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego w województwie lubuskim

Chociaż prezes PiS nie pojawi się w niedzielę w Gorzowie, to wcześniej odwiedzi inne lubuskie miasta. W sobotę 3 grudnia o godz. 18 spotkanie odbędzie się w Planetarium w Zielonej Górze, a w niedzielę 4 grudnia o godz. 13 w hotelu Nadodrzański Dwór w Nowej Soli.

Zarówno w Zielonej Górze, jak i w Nowej Soli przeciwnicy PiS planują swoje manifestacje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości