• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Rowerzyści doczekają się brakującego fragmentu ścieżki [zdjęcia]

30 listopada 2022, 18:07
fot. Kamil Lewera, Radio Plus
Przy rondzie turbinowym w centrum Gorzowa rozpoczęła się budowa brakującego fragmentu ścieżki rowerowej. Prace powinny zostać zakończone do połowy grudnia. Poprawa infrastruktury rowerowej to zadanie z budżetu obywatelskiego.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

Rowerzyści mogą mieć powody do radości. W naszym mieście powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, które łączone są z już istniejącymi traktami. Niestety są wciąż miejsca, gdzie ścieżka rowerowa nagle się urywa i rowerzysta musi sobie jakoś radzić.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Tak było w przypadku osób, które korzystały ze ścieżki rowerowej przy ul. Walczaka i zjeżdżały w dół w kierunku ul. Warszawskiej i Sikorskiego. Nagle po przejechaniu na drugą stronę ronda turbinowego, ścieżka nagle urywała się pomiędzy blokami. Dlatego mamy bardzo dobrą wiadomość dla rowerzystów. Właśnie jest budowany brakujący fragment ścieżki rowerowej.

- Do 15 grudnia zostanie wybudowany fragment ścieżki rowerowej, który połączy ścieżkę rowerową z ul. Walczaka ze ścieżką rowerową przy ul. Sikorskiego. Jest to zadanie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2021 – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Dokończenie fragmentu ścieżki rowerowej to inwestycja, która znalazła się w pakiecie zadań w kategorii rejonowej – Śródmieście/centrum. Koszt to niecałe 50 tys. zł. Z nowego odcinka, który połączy obie ścieżki cieszą się oczywiście rowerzyści. - Rozpoczęła się budowa ok. 60-metrowego brakującego odcinka drogi rowerowej w kierunku centrum. W końcu nie trzeba będzie przejeżdżać rowerem między blokami, po klepisku – podkreśla grupa Rowerowy Gorzów.

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości