Wiadomości

Do Gorzowa wchodzi Uber. To już trzecia aplikacja do przejazdów

26 listopada 2022, 19:47, mk
Gorzowianie od grudnia będą mogli korzystać aż z trzech aplikacji do zamawiania przejazdów. Po pionierskim Bolcie, który długo sam królował na gorzowskim rynku, całkiem niedawno pojawiła się aplikacja FreeNow. Za kilka dni oficjalnie ma ruszyć Uber.

Wchodzi jako ostatni, ale to chyba najpoważniejszy gracz w tym segmencie rynku. Być może nie w Gorzowie, ale na świecie nie ma sobie równych. Aplikacja Ubera, którą trzeba będzie zainstalować, niewiele różni się od tych, które posiada działająca już w Gorzowie konkurencja. Ci, którzy korzystali z Ubera w innych miastach niż Gorzów, mają już to przećwiczone.

Uber w Gorzowie - czy będzie więcej taksówek?

Wydawało się, że Bolt tak zdominował rynek przewozów na aplikację w Gorzowie, że nie ma już miejsca na inne sieci. Okazuje się jednak, że to nie jest tak, jak się wszystkim wydaje. Gdy do Gorzowa weszła sieć FreeNow, nie pojawiło się więcej pojazdów. Po prostu firmy jeżdżące dla Bolta "podłączyły się" się do FreeNow, a kierowcy Bolta zainstalowali sobie drugą aplikację w telefonie. Uber będzie trzecią.

Bolt, FreeNow i Uber w Gorzowie

Ceny w tych aplikacjach są podobne. Koszt przejazdu jest uzależniony nie tylko od ilości przejechanych kilometrów, ale przede wszystkim od pory dnia i popytu. Im więcej chętnych, tym cena idzie do góry. Firmy walczą o klienta zniżkami, kodami rabatowymi i darmowymi przejazdami. Tak było w przypadku FreeNow, który wchodząc do Gorzowa, zaoferował 4 darmowe przejazdy dla każdego do 25 złotych.

Od kiedy Uber w Gorzowie?

Z naszych źródeł wiemy, że pod uwagę brane są dwie daty: 1 lub 6 grudnia. Z punktu widzenia pasażera niewiele się zmieni, bo jak zamówi Ubera, Bolta czy FreeNow, to jest ogromne prawdopodobieństwo, że przyjedzie po niego ten sam kierowca, w tym samym samochodzie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości