Wiadomości

O tym marzą podopieczni z DPSu w Gorzowie. Możesz zostać ich św. Mikołajem [LISTY]

22 listopada 2022, 17:42
zdjęcie poglądowe
Każdy z nas może sprawić, że osoby samotne przebywające w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie, uśmiechną się w święta. 25 podopiecznych DPSu napisało listy, w których proszą o przyziemne rzeczy takie jak kosmetyki, słodycze, ubrania czy ciepłe kapcie i skarpety. Jeżeli chcesz zostać ich św. Mikołajem, wystarczy że zgłosić chęć przygotowania paczki dla wybranej osoby do Urzędu Miasta Gorzowa.

W poniedziałek 22 listopada portal gorzowianin.com w artykule "Seniorzy listy piszą. Możesz zostać ich św. Mikołajem" informował o wyjątkowej akcji, którą organizuje Dom Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa. pracownicy DPSu udostępnili anonimową listę osób, na której zostały spisane „listy do Mikołaja” napisane przez 25 podopiecznych. Lista zawiera również krótki opis osób, które napisały swój list, m.in. wiek, płeć i zainteresowania.

- Zasady akcji „Gorzowskie listy do Mikołaja” są bardzo proste. Mieszkańcy zainteresowani pomocą, z listy udostępnionej przez DPS wybiorą jedną osobę, dla której przygotują paczkę na święta. Swój wybór zgłaszają pracownikom Urzędu Miasta Gorzowa pisząc maila na adres: wpi@um.gorzow.pl – opowiada Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Osoby na liście zostały oznaczone numerkami od 1 do 25. Lista marzeń znajdująca się na stronie Urzędu Miasta Gorzowa jest stale aktualizowana. Osoby, których dane są skreślone na stronie urzędu mają już swoich opiekunów "Mikołajów". Aktualną listę życzeń podopiecznych DPSu znajdziesz TUTAJ.

Przygotowane, zgodnie z marzeniami samotnych seniorów z DPS nr 1, paczki będzie trzeba dostarczyć do magazynu Mikołaja, czyli do wydziału spraw społecznych w dniach od 1 do 18 grudnia. Natomiast do 23 grudnia paczki trafią do podopiecznych gorzowskiego DPSu.

Jak się okazało, zainteresowanie akcją okazało się ogromne, bo samotni seniorzy mają bardzo przyziemne świąteczne życzenia. Czytając niektóre listy aż serce ściska, bo seniorzy proszą przeważnie o kosmetyki, słodycze, ubrania lub ciepłe kapcie i skarpety. Również portal gorzowianin.com włączył się w akcję i został Mikołajem dwóch podopiecznych z gorzowskiego DPSu.

AKTUALIZACJA 

godz. 21.50 - Jest już komplet zgłoszeń. Wszystkie samotne osoby dostaną paczki na święta. Dziękujemy naszym czytelnikom i mieszkańcom Gorzowa za zaangażowanie!

MARZENIA SENIORÓW Z DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ W GORZOWIE

3. Mężczyzna w wieku 68 lat.

Zainteresowania: słuchanie radia, oglądanie TV, rehabilitacja.

Marzenia: ciepła bluza w rozmiarze XL, spodnie dresowe w rozmiarze XL, skarpety, kawa i ciastka.

4. Kobieta w wieku 66 lat.

Zainteresowania: czytanie, rozmowy z mieszkańcami i personelem, ćwiczenia manualne.

Marzenia: ciepły sweter lub bluza z polaru w rozmiarze L, komplet: czapka z szalikiem, komplet: grzebień ze szczotką, kosmetyczka i kremy nawilżające.

6. Mężczyzna w wieku 49 lat.

Zainteresowania: spacery, oglądanie TV, słuchanie radia, słuchanie audiobooka, czytanie codziennej prasy przez pracowników terapii zajęciowej.

Marzenia: granatowe dresy w rozmiarze XL (wzrost 180 cm), ciemna bielizna (bokserki) w rozmiarze XL, paczka kawy mielonej.

7. Mężczyzna w wieku 87 lat.

Zainteresowania: ćwiczenia na świeżym powietrzu, rehabilitacja, spacery, udział w zajęciach terapeutycznych.

Marzenia: adidasy w rozmiarze 43, kapcie w rozmiarze 43, ciepła czapka, rękawiczki.

9. Mężczyzna w wieku 58 lat, porusza się na wózku inwalidzkim.

Zainteresowania: oglądanie TV, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozmowy.

Marzenia: ciepły dres w rozmiarze XL, piżama w rozmiarze XL (wzrost 180 cm), skarpety, owoce

10. Kobieta w wieku 81 lat.

Zainteresowania: udział w Grupie Modlitewnej, muzykoterapii, czytanie, rozmowy, wykonywanie lekkich zadań plastycznych.

Marzenia: dres w rozmiarze M, kawa, herbata.

12. Mężczyzna w wieku 74 lat, osoba leżąca w łóżku.

Zainteresowania; głośne czytanie, słuchanie audycji radiowych.

Marzenia: ciepły koc lub gruba kołdra na zimę, piżama w rozmiarze L, bielizna w rozmiarze L, środki higieny osobistej (pianka do golenia, maszyna do golenia, woda po goleniu, mydło w płynie), musy owocowe, serki i miękkie przekąski.

13. Mężczyzna w wieku 72 lat.

Zainteresowania: spacery przy pomocy chodzika, rozmowy ze współmieszkańcami, oglądanie TV, słuchanie radia, rozwiązywanie krzyżówek.

Marzenia: czarny dres w rozmiarze M (wzrost 176), rękawice męskie (2 pary), 6 par bielizny typu slipy w rozmiarze M, 2 pary skarpet bezuciskowych, kawa Nescafe Creme, herbata (owoce leśne).

14. Mężczyzna w wieku 48 lat.

Zainteresowania: udział w zajęciach terapeutycznych (lekkich pracach stolarskich oraz zajęciach plastycznych), gra w karty.

Marzenia: ciepła kurtka zimowa w rozmiarze XXL, ciepła bluza i spodnie dresowe w rozmiarze XXL, rękawice męskie, kapcie w rozmiarze 44, skarpety.

15. Mężczyzna w wieku 69 lat.

Zainteresowania: spacery, oglądanie TV, słuchanie radia, słuchanie audiobooka, czytanie codziennej prasy przez pracowników terapii zajęciowej.

Marzenia: dres w rozmiarze L, czajnik elektryczny, kawa sypana, ciasteczka do kawy.

16. Mężczyzna w wieku 63 lat.

Zainteresowania: udział w zajęciach terapeutycznych: muzykoterapii, plastycznych, ćwiczeniach manualnych (puzzle, klocki, kostka Rubika), rozwiązywanie łamigłówek na tablecie.

Marzenia: dres w rozmiarze XL, elektryczna maszynka do golenia, woda po goleniu (ładnie pachnąca), dobry szampon przeciwłupieżowy.

17. Mężczyzna w wieku 71 lat

Zainteresowania: udział w muzykoterapii, rozmowy, czytanie prasy, oglądanie TV, wyjazdy na spacery na wózku inwalidzkim.

Marzenia: półbuty w rozmiarze 43 (długość wkładki 28 cm), skarpety bezuciskowe, woda po goleniu i maszynki do golenia, słodycze.

18. Kobieta w wieku 83 lat

Zainteresowania: oglądanie TV programów przyrodniczych, udział w zajęciach terapeutycznych m. in. gotowanie, wykonywanie drobnych prac plastycznych, spacery, wycieczki kulturalno-oświatowe.

Marzenia: buty zimowe w rozmiarze 39, sukienka w kwiaty w rozmiarze 42, ładnie pachnące perfumy.

20. Mężczyzna w wieku 66 lat

Zainteresowania: spotkania towarzyskie, oglądanie TV, słuchanie radia, spacery.

Marzenia: ciepła bluza w rozmiarze XXL, kapcie w rozmiarze 43, pianka do golenia, żel do mycia ciała, kawa i ciastka.

21. Mężczyzna w wieku 54 lat, porusza się na wózku inwalidzkim

Zainteresowania: spacery na wózku, oglądanie TV, słuchanie radia, słuchanie audiobooka, czytanie codziennej prasy przez pracowników terapii zajęciowej.

Marzenia: rękawiczki odpowiednie do poruszania się na wózku, pianka do golenia i maszynki do golenia, szampon do włosów.

22. Mężczyzna w wieku 75 lat.

Zainteresowania: udział w muzykoterapii, rozmowy, czytanie prasy, oglądanie TV, wyjazdy na spacery na wózku inwalidzkim.

Marzenia: czapka, skarpety, środki higieny osobistej (żel do mycia ciała, szampon, krem do golenia i maszynki).

23. Kobieta w wieku 82 lat.

Zainteresowania: usprawnianie poprzez rehabilitację przyłóżkową, oglądanie TV, czytanie, rozwiązywanie krzyżówek.

Marzenia: kosmetyki (szampon, żel pod prysznic, krem do pielęgnacji ciała).

24. Mężczyzna w wieku 81 lat.

Zainteresowania: spacery, oglądanie TV, słuchanie radia, słuchanie audiobooka, czytanie codziennej pracy przez pracowników Domu.

Marzenia: dres w rozmiarze L, podkoszulki w rozmiarze L, skarpety.

25. Mężczyzna w wieku 81 lat

Zainteresowania: udział w spotkaniach towarzyskich, oglądanie TV, wyjazdy na spacery, czytanie prasy.

Marzenia: dezodorant, woda po goleniu, żel pod prysznic

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości