• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 118 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

O krok od tragedii. Laweciarz jechał na czołówkę [film]

8 listopada 2022, 11:20
W poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Wołogoszczą, a Starym Osiecznem omal nie doszło do tragedii. Kierujący lawetą przewożącą osobówki postanowił wyprzedzić na zakazie trzy ciężarówki i pojechał na czołówkę z autem, które prowadził pan Maciej. Mężczyzna w ostatniej chwili zjechał na pobocze i uniknął czołowego zdarzenia. Pan Maciej prosi o pomoc w rozpoznaniu kierowcy, który omal nie doprowadził do wypadku, który mógł skończyć się tragicznie.

Portal gorzowianin.com otrzymał nagranie, które mrozi krew w żyłach. Wszystko działo się w poniedziałek 7 listopada około godz. 19 na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Wołogoszczą, a Starym Osiecznem w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

- Potrzebuję pomocy w ustaleniu sprawcy wymuszenia i doprowadzenia do sytuacji zagrażającej życia. Kierowca lawety jechał od strony Starego Osieczna w stronę Wałcza lub Piły, niestety nr rejestracji nie widać ale może ktoś z kierowców ciężarówek zarejestrował lub ewentualnie ktoś rozpoznaje laweciarza – pisze pan Maciej, który o włos uniknął czołowego zderzenia. Godzina na kamerce nie została przestawiona po zmianie czasu.

Na nagraniu widać, jak pan Maciej jedzie drogą krajową nr 22 w kierunku Dobiegniewa, natomiast z naprzeciwka jadą trzy samochody ciężarowe, które w pewnym momencie postanowił wyprzedzić kierowca lawety, który przewoził osobówki. Laweciarz rozpoczął manewr wyprzedzania na zakazie, ponieważ podjeżdżał pod wzniesienie, gdzie miał linię ciągłą.

Pan Maciej w ostatniej chwili zjechał na pobocze i uniknął czołowego zdarzenia, które mogło skończyć się tragicznie. Jeżeli ktoś jechał drogą krajową nr 22 na odcinku od Gorzowa do Starego Osieczna i mijał po drodze tego laweciarza, a do tego ma w swoim samochodzi wideorejestrator i może pomóc panu Maciejowi, proszony jest o kontakt.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości