• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Właściciele wciąż nie sprzątają po swoich psach. Rusza akcja "Odkupmy razem Gorzów"

2 listopada 2022, 10:21
zdjęcie poglądowe
Psie kupy na chodnikach i trawnikach, to problem z którym boryka się wiele polskich miast, wśród nich również Gorzów. Dlatego po raz kolejny rusza akcja "Odkupmy razem Gorzów". W sobotę 5 listopada w parku Górczyńskim właścicielom psów będą wręczane woreczki na psie odchody wraz z etui.

Na chodnikach, trawnikach czy nawet tuż przed wejściem do klatki schodowej - wszędzie możemy natknąć się na psie odchody. Zgodnie z prawem właściciele czworonogów powinni posprzątać po swoim pupilu, to niestety większość z nich wciąż tego nie robi. Chociaż grozi za to mandat w wysokości 500 zł, to niestety straż miejska wystawia takie mandaty naprawdę sporadycznie.

Wydawałoby się, że zamontowane dystrybutory na psie odchody czy tabliczki informujące o konieczności sprzątania po psach przyniosą oczekiwany efekt i będzie po prostu czyściej, niestety nic z tego. Oczywiście nie można generalizować wszystkich właścicieli czworonogów, bo spora grupa sprząta po swoich pupilach. Niestety jednak przeważają osoby, które tego nie robią.

W związku z tym, temat niesprzątania po psach wraca jak bumerang. Dlatego też po raz kolejny społecznicy wspólnie z Urzędem Miasta Gorzowa i strażą miejską zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Odkupmy razem Gorzów”. Tego typu inicjatywa pojawiła się po raz pierwszy w naszym mieście w 2014 roku.

Tym razem akcja odbędzie się w sobotę 5 listopada w parku Górczyńskim. W rejonie fontanny właścicielom psów będą wręczane woreczki na psie odchody wraz z etui. Wolontariusze będą czekać na mieszkańców od godz. 12 do godz. 15 lub do wyczerpania zapasów. Przygotowano 180 pakietów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości