Wiadomości

Zmieniamy czas na zimowy

29 października 2022, 11:20
zdjęcie poglądowe
Tradycyjnie w ostatni weekend października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Tym samym pośpimy o godzinę dłużej, ponieważ zegarki zostaną przestawione z godz. 3 w nocy na godz. 2 w nocy.

O przestawieniu zegarków musimy pamiętać w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października, ponieważ czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu cofniemy zegarki z godz. 3 w nocy na godz. 2. Czas zimowy będzie obowiązywał do 26 marca 2022 roku. Oczywiście pojęcie "przestawiania zegarków" jest bardziej metaforyczne, ponieważ większość nowoczesnych sprzętów elektronicznych przestawia się automatycznie. Jednak klasyczne zegarki musimy wyregulować sami.

Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę więcej snu, jednak nie dla wszystkich ta zmiana jest dobra. Do tych zmian musi dostosować się m.in. kolej czy nocne autobusy. Kursujące pociągi o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. Natomiast osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości