• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 6
Wiadomości

Zmieniamy czas na zimowy

29 października 2022, 11:20
zdjęcie poglądowe
Tradycyjnie w ostatni weekend października czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Tym samym pośpimy o godzinę dłużej, ponieważ zegarki zostaną przestawione z godz. 3 w nocy na godz. 2 w nocy.

O przestawieniu zegarków musimy pamiętać w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października, ponieważ czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Dzięki temu cofniemy zegarki z godz. 3 w nocy na godz. 2. Czas zimowy będzie obowiązywał do 26 marca 2022 roku. Oczywiście pojęcie "przestawiania zegarków" jest bardziej metaforyczne, ponieważ większość nowoczesnych sprzętów elektronicznych przestawia się automatycznie. Jednak klasyczne zegarki musimy wyregulować sami.

Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę więcej snu, jednak nie dla wszystkich ta zmiana jest dobra. Do tych zmian musi dostosować się m.in. kolej czy nocne autobusy. Kursujące pociągi o godzinie 3.00 zatrzymają się na około 60 minut na najbliższej stacji. Ruszą zgodnie z rozkładem według „nowego” czasu. Natomiast osoby pracujące na nocną zmianę, będą musiały zostać godzinę dłużej w pracy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości