• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 80 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Trupie czaszki i krwawe drinki czy Bal Wszystkich Świętych?

27 października 2022, 13:58
Możemy wybrać się na party z krwawymi drinkami i nawiedzonymi przystawkami. Możemy spędzić noc w kinie, oglądając horrory lub też pójść z własną pociechą na warsztaty kulinarne, gdzie przygotujemy wspólnie zupę dyniową lub kości z kościotrupa z białej czekolady. Alternatywą jest przebranie się za papieża lub Maryję i uczestnictwo w Balu Wszystkich Świętych.

Zdania są podzielone, bo w naszej tradycji Halloween dopiero raczkuje. Starsze pokolenie bombarduje wszystkich tekstami typu: „zapaliłeś babci znicz”, a młodsi widzą w tym niezłą zabawę, nie zapominając jednocześnie o swoich zmarłych przodkach. Marketingowo Halloween sprzedaje się wyśmienicie, co pokazuje ilość imprez organizowanych w naszym mieście. 

Kina w naszym mieście oferują maratony halloween, czyli nocne maratony piekielnie strasznych horrorów. Seanse rozpoczynają się o bardzo nietypowej godzinie, bo o 23:00. W ciągu nocnego seansu wyświetlone zostaną cztery filmy. Koszt - około 40 złotych za osobę.

W większych miastach można udać się do specjalnych domów grozy. To atrakcja dla ludzi o mocnych nerwach i szukających realnych doznań z pogranicza horrorów. Jeszcze kilka lat temu w Gorzowie istniał dom grozy. Mieścił się on w pomieszczeniach kamienicy przy ulicy Obotryckiej. Niestety po kilku miesiącach działalności klub został zamknięty. Więcej o nieistniejącym już Scary House w Gorzowie przeczytasz tutaj: https://gorzowianin.com/wiadomosc/11734-dom-grozy-zaprasza-odwazysz-sie-wejsc-zdjecia.html

Piekielne Drinki i nawiedzone przystawki. Gdzie bawić się na Halloween w Gorzowie?

Niektóre puby i restauracje w Gorzowie zmienią swoją scenografię. Dla przykładu: Czart Pub przy Obrońców pokoju przygotowuje wystrój z piekła rodem, magiczne płonące koktajle oraz "słuszną dawkę trunku dla każdej osoby w przebraniu za free". Halloweenowe atrakcje w tym miejscu przewidziane są na piątek i sobotę - 28 i 29 października. 

W poniedziałek, 31 października dyskoteka Wesele organizuje "Upiorne Wesele, czyli gnijąca panna młoda". Będzie specjalny wystrój, słodkie niespodzianki, darmowy powitalny drink dla osób przebranych i zabawa do białego rana. 

Horda potwornych kreatur spragnionych drinków pojawi się za to w barze RadioActive przy Pocztowej 13. Halloween w Radioactive wystartuje w piątek o godzinie 19:00. 

Halloween pod Klonem to propozycja dla tych, którzy lubią krwiste koktajle, nawiedzone przystawki oraz przerażającą porcję tańca. Zabawa przy muzyce z lat 80/90 rozpocznie się w sobotę od godziny 20:00.

CKN Centrala w sobotni wieczór przygotowała zniżki za wejście dla osób przebranych. W podziemnych komnatach rozbrzmiewać będzie muzyka techno. Tutaj też nie zabraknie konkursów na najlepsze przebranie. Oceniana będzie pomysłowość i kreatywność. 

Fani motoryzacji mogą wziąć udział w Zombie Car Meet przy ulicy Nadbrzeżnej w Gorzowie. Spotkanie odbędzie się w niedzielę na bulwarze i potrwa trzy godziny - od 15:00 do 18:00.  Jak piszą organizatorzy, "na spocie wręczymy wyróżnienia TOP3 dla trzech najlepszych aut... w tym jedno na najbardziej halloweenowe przystrojenie auta, czyli krew, zombiaki i trupie czachy"

Strasznie smaczne gotowanie w Gorzowie

Studio Dobrego Smaku organizuje w sobotę, 29 października "Strasznie smaczne halloween dla dzieci". Mają to być jedyne w swoim rodzaju warsztaty gotowania i przygotowywania potraw. Start o godzinie 12:00

Warsztaty dla młodych kucharzy organizuje studio kulinarne Let's Cook. Będzie konkurs na najstraszniejsze przebranie, dyskoteka i wspólne gotowanie np. zupy dyniowej ze strasznymi kluskami, kości kościotrup z białą czekoladą czy krwawych napojów. Warsztaty dla dzieci w wieku 7-14 lat wystartują w sobotę o 16:30. 

Bal Wszystkich Świętych, czyli alternatywa dla kościotrupów i pająków

Alternatywę dla wszystkich tych imprez przygotowywanych na coraz  bardziej popularny w Polsce Halloween jest Bal Wszystkich Świętych. W ubiegłym roku taki bal zorganizowała parafia pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie. 

Tutaj najmłodsi nie przebierają się w upiorne stroje, nie malują sobie twarzy, nie zawieszają pająków czy trupich czaszek. Tu młodzi ludzie przebierają się za świętych. W ubiegłym roku były 4 Maryje, 2 Janów Pawłów II, do tego siostra Faustyna, ksiądz Popiełuszko. Były też oczywiście aniołki. Na Balu Wszystkich Świętych nikt nie ocenia strojów, nie ma współzawodnictwa. Tam bardziej liczy się to, żeby poznać życie świętego i pokazać, że każdy może nim zostać.  

Tegoroczny Bal Wszystkich Świętych organizowany jest 31 października w kościele przy Placu Papieskim. O godzinie 17:00 po wspólnym różańcu wszyscy uczestnicy przejdą do wieczernika, aby wziąć udział w balu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości