• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzów przygotowany na dzień Wszystkich Świętych

21 października 2022, 12:10
foto: Fot. Bartłomiej Nowosielski

Wszystkie instytucje i służby zaangażowane w przygotowania do Wszystkich Świętych potwierdziły, że podjęły działania, aby ten dzień przebiegł bez zakłóceń. Władze miasta i kierownictwo MZK zachęcają, aby 1 listopada wybierając się na cmentarz skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

Od piątku (28 października) do środy (2 listopada) na ulicach dojazdowych do cmentarza komunalnego będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu drogowego, zorganizowana podobnie jak w latach ubiegłych. Wjazd w ulicę Żwirową 1 listopada (od godziny 7.00 do 20.00) będzie zamknięty – poinformował Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Komisarz Andrzej Federkiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji zaapelował do kierowców, aby stosowali się do znaków i poleceń policjantów, bo to poprawi płynność ruchu drogowego. Policja będzie kontrolować natężeniu ruchu drogowego i nie wyklucza okresowego zamknięcia ulicy Żwirowej także w innych terminach.

Od 28 października (piątek) do 2 listopada 2022 r. (środa) ze względu na zwiększający się ruch pasażerów w kierunku cmentarza komunalnego zmianie ulegną rozkłady jazdy linii autobusowych: 105, 132 oraz 111. Ponadto od 29 października 2022 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa „C” kursująca na trasie „Krzywoustego” – „Cmentarz Brama II”. 1 listopada przejazd liniami obsługującymi Cmentarz Komunalny przy ul. Żwirowej, czyli 105, 111, 132 oraz „C” będzie bezpłatny – poinformował Roman Maksymiak, prezes MZK.

Karolina Rzepecka, prezes Inneko SPZ, która administruje cmentarzem komunalnym przy ulicy Żwirowej, poinformowała, iż uroczystość Wszystkich Świętych na terenie cmentarza rozpocznie się procesją od głównej bramy cmentarza o godz. 14.00. Następnie procesja z wiernymi przejdzie do kaplicy miejskiej, gdzie odbędzie się msza święta ok. godz. 14:30.

W związku z dużym nasileniem ruchu samochodów osobowych, które mają wpływ na ceremonie pogrzebowe i bezpieczeństwo pieszych, wjazdy na teren cmentarza zostaną zamknięte od soboty (29 października). Możliwość wjazdu zostanie przywrócona w środę 3 listopada) rano.

O nowości; możliwości skorzystania z wyszukiwarki grobów na gorzowskich cmentarzach parafialnych, którą umieszczono na geoportalu Urzędu Miasta, poinformował Mateusz Umer, dyrektor Wydziału Geodezji i Katastru.

Straż Miejska już patroluje teren komunalnej nekropolii. Jej komendant Andrzej Jasiński zaapelował, aby nie brać na cmentarz wartościowych przedmiotów, a podczas pobytu na cmentarzu nie zostawiać swoich rzeczy bez dozoru.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości