• Dziś 18°/8°
  • Jutro 20°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9
Wiadomości

Gorzów miastem przyjaznym deweloperom

19 października 2022, 10:29
fot. Marcin Kluwak
Miasto Gorzów zajęło drugie miejsce w XII edycji „Rankingu Miast” Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Gorzów tuż obok Łodzi i Lublina najsprawniej wydawał decyzje administracyjne potrzebne do realizacji projektów zabudowy wielorodzinnej oraz innych przedsięwzięć.

Ranking Miast to prowadzona od 12 lat inicjatywa Polskiego Związku Firm Deweloperskich, której celem jest wybór miast najbardziej przyjaznych rozwojowi. Kryterium oceny przy wyborze zwycięzcy jest czas wydawania decyzji i warunków zabudowy oraz zagospodarowania terenu, w powiązaniu z pokryciem miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego oraz pozwoleń na budowę – oba liczone od dnia złożenia wniosku do momentu wydania decyzji.

W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła Łódź, drugi był Gorzów, a podium zamykał Lublin. To właśnie te trzy miasta w 2021 roku najsprawniej wydawały decyzje o warunkach zabudowy czy pozwolenia na budowę. Ranking cieszy się dużym uznaniem wśród deweloperów i inwestorów, jednocześnie uznawany jest za miernik tempa i jakości współpracy samorządów z inwestorami w poszczególnych aglomeracjach miejskich.

- Ostatnie lata to czas szczególny, pandemia, wojna w Ukrainie oraz kryzys ekonomiczny mają szczególny wpływ na działania samorządu. Tym bardziej cieszy, że gorzowscy urzędnicy wyróżniają się sprawnością działania i nie zwalniają tempa – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Jak się okazuje, Gorzów kolejny rok z rzędu zajął drugie miejsce w Rankingu Miast Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości