• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 109 Bardzo zła jakość powietrza! Zostań dziś w domu.
Wiadomości

W środę w Gorzowie Festiwal Dyni i Chryzantemy. Będzie pysznie i kolorowo!

17 października 2022, 10:53
To będzie prawdziwa bitwa na jesienne smaki! Już w najbliższą srodę, 19 października na ryneczku Gorzowskiego Rynku Hurtowego odbędzie się coroczny „Festiwal Dyni i Chryzantemy”. W tym czasie do kulinarnej walki stanie dwóch wyjątkowych szefów kuchni, Dawid Szkudlarek i Kamil Tużnik, którzy wraz z zespołem, czyli uczniami z gorzowskiego „gastronomika”, ugotuje zupę dyniową według własnego przepisu.

Następnie smak potraw oceni jury, czyli goście i klienci ryneczku. Przed każdym ze stanowisk do gotowania będą stały pojemniki do głosowania, do których degustujący będą wrzucać piłeczki, w zależności od oceny walorów smakowych dania. Wygra zupa „z większą liczbą piłeczek”, czyli którą lepiej ocenią mieszkańcy.

Gotowanie zaczynamy o godzinie 9.30, a degustacja zaplanowane jest na 10.00.

- „Festiwal Dyni i Chryzantemy” odbędzie się na ryneczku przy Jerzego  po raz czwarty. Co roku jest to okazja do zapatrzenia się w „dary jesieni”, zwłaszcza dynie, które należą do grupy najzdrowszych polskich warzyw oraz w chryzantemy, które na stałe zagościły, jako symbol jesieni, w gorzowskich ogrodach, na balkonach i tarasach - mówi Marta Liberkowska, dyrektor Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 

Wydarzenie organizuje Gorzowski Rynek Hurtowy, przy wsparciu Zespołu Szkół Gastronomicznych i Miasta Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości