• Dziś 11°/6°
  • Jutro 11°/7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 20 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czy są już grzyby w lasach koło Gorzowa?

18 września 2022, 17:02
fot. archiwum
Powoli rozpoczyna się sezon na grzyby, więc wiele osób wyrusza w las w poszukiwaniu borowików, koźlarzy czy podgrzybków. Dlatego też w ostatnich dniach na internetowych forach pojawia się jedno pytanie - „czy są już grzyby w okolicach Gorzowa?”. Jak się okazuje, w niektórych miejscach pojawiają się już grzyby i niektóre osoby dzielą się zdjęciami swoich „łowów” w sieci.

Mamy połowę września, więc powoli rozpoczyna się sezon na grzyby. Najpopularniejsze miejsca do zbioru grzybów w okolicach Gorzowa to m.in. Kłodawa, Trzebiszewo, Bolemin, Rudnica czy Krzeszyce. W ubiegłym roku o tej porze w podgorzowskich lasach był już dosłownie wysyp grzybów, jednak w tym roku nie jest już tak dobrze, a wszystko m.in. przez suszę o czym informują mieszkańcy Gorzowa na facebooku.

- Lipki Wielkie i okolice jest jeszcze za sucho, nie ma grzybów - pisze pani Dominika. - Koło Skwierzyny również lipa - komentuje Iwona - Sulęcin nic, Lubniewice nic, Bolemin nic. Więc jeszcze poczekamy - informuje z kolei Natalia.

Padający w ostatnim czasie deszcz dał nadzieję na pojawienie się grzybów, dlatego też na internetowych forach króluje w ostatnim czasie jedno pytanie „czy są już grzyby w okolicach Gorzowa?”. Jak się okazało, znalazły się osoby, które wybrały się na grzyby i nie wróciły z pustymi rękoma, więc wskazują miejsca, gdzie można nazbierać borowików czy podgrzybków. A jakie to lokalizacje? Tereny leśne przy ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie, a także okolice Glinika, Witnicy oraz wzdłuż trasy ze Skwierzyny w kierunku Krzeszyc.

Większość osób wybiera miejsca sprawdzone, dobrze znane, natomiast inni wybierają części lasu, w których jeszcze nie byli. Dlatego też w czasie sezonu grzybowego policjanci przypominają o zachowaniu uwagi wchodząc do lasu.

- Starajmy nie wybierać się do lasu w pojedynkę. Jeśli jednak zdarzy się, że idziemy sami na grzybobranie, nasi bliscy powinni wiedzieć, gdzie się znajdujemy. Podajmy im też przybliżony czas powrotu. Jeśli wybieramy się do lasu w towarzystwie, nie oddalajmy się od tych osób. Pozostańmy z nimi w kontakcie wzrokowym. Kiedy rezygnujemy z grzybobrania, poinformujmy o tym osoby, z którymi jesteśmy, jak i kogoś z bliskich. Zabierzmy ze sobą naładowany telefon komórkowy oraz latarkę, które w momencie zagubienia w lesie mogą okazać się bardzo pomocne. Telefon możemy wykorzystać do wezwania pomocy. Pomoże również odczytać naszą lokalizację oraz możemy skorzystać z aplikacji telefonu, która wskazuje naszą lokalizację rodzinie, jak również wzywanym służbom ratunkowym - apeluje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości