• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Szczeniaki ze schroniska wciąż czekają na nowy dom

17 września 2022, 14:24
fot. Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl"
Od sierpnia schronisko dla bezdomnych zwierząt „Azorki” szuka nowego domu dla szczeniaków. Dwóm z maluchów udało się znaleźć nowe rodziny, jednak w schronisku wciąż zostały jeszcze dwa psiaki. Nie pozwólmy, aby te słodkie mordki spędziły całe życie w schronisku. Pieski potrzebują miłości i tym samym zapewne się odwdzięczą nowym właścicielom.

- Takie słodziaki "gówniaki" ciągle czekają na odpowiedzialne domki. Mamy dziewczynkę i chłopca. Zaszczepione, odrobaczone i gotowe, aby opuścić mamę i iść do kochających rodzin - podkreśla Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl”, które zarządza gorzowskim schroniskiem Azorku.

Nowy dom dla maluchów poszukiwany jest od sierpnia. Wówczas w schronisku przebywały cztery szczeniaki, dwa z nich trafiły do nowych domów. Dlatego też Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „Azyl” cały czas szuka nowej rodziny dla pozostałej dwójki maluchów. Będą to średniej wielkości pieski.

Zanim jednak stowarzyszenie odda psa w jakiekolwiek ręce, potrzebne jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej. W tym celu należy skontaktować się ze stowarzyszeniem, które prześle ankietę.

Ankieta przedadopcyjna to kwestionariusz, który trzeba wypełnić, ubiegając się o zwierzę. Nie jest to podchwytliwy quiz z wiedzy o psach, ani też klasówka, na której można ściągnąć poprawne odpowiedzi. To raczej coś jak rozmowa kwalifikacyjna. I jedno z najważniejszych narzędzi, jakimi dysponuje schronisko lub stowarzyszenie w ocenie przyszłego opiekuna. Ankieta ma za zadanie sprawdzić, czy jesteście gotowi na przygarnięcie psa. A także czy wy i dany pies będziecie do siebie „pasować”. To pierwszy krok do udanej i odpowiedzialnej adopcji.

W sprawie adopcji szczeniaków można kontaktować się ze schroniskiem pod numerem telefonu 662071657 lub 606806348, a także na facebookowym profilu Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl" - Schronisko Azorki Gorzów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości