Wiadomości

Gorzów częściowo wyłączy oświetlenie ulic

7 września 2022, 12:36
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, aby odciążyć budżet miasta. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenia oświetlenia ulic. Na próbę, w nocy ze środy na czwartek zostanie wyłączone oświetlenie ul. Podmiejskiej na dwóch odcinkach.

Władze Gorzowa, tak jak inne polskie miasta szukają oszczędności gdzie są da. To wszystko jest efektem ogromnych podwyżek m.in. za energię elektryczną czy gaz. Dlatego prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o wprowadzeniu programu oszczędnościowego, który pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania ważnej dla funkcjonowania miasta infrastruktury.

- Oszczędności są niezbędne, bo rosnące koszty energii i inflacja są dużym problemem również dla budżetu miasta. Władze miasta szukają sposobów, by zastosowane rozwiązania były jak najmniej uciążliwe. Jednym z rozwiązań jest częściowe wyłączenie oświetlenia ulic – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Aby sprawdzić, w jakim zakresie jest możliwe wyłączenie oświetlenia ulic, w nocy ze środy 7 września na czwartek 8 września zostaną przeprowadzone pierwsze testy częściowego wyłączenia oświetlenia dróg przy ul. Podmiejskiej. Na odcinku od stacji paliw Orlen do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, gdzie znajduje się oświetlenie sodowe - wyłączona zostanie jedna faza. Natomiast od WORD do sklepu Dino, gdzie jest świetlenie LED - wyłączone zostaną dwie fazy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości