• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Pali się mieszkanie na os. Górczyn [film i zdjęcia]

1 września 2022, 12:17
W czwartek doszło do pożaru mieszkania w bloku przy ul. Wróblewskiego w Gorzowie. Na miejsce zostało wysłanych osiem zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie. Dwie osoby zostały poszkodowane, podtruły się dymem.

W czwartek 1 września o godz. 12.08 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku przy ul. Wróblewskiego w Gorzowie. Na miejsce zostało wysłanych osiem zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Okazało się, że do pożaru doszło w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze. Ogień objął całe wnętrze lokalu – z okien buchały języki ognia i wydobywał się czarny dym. Jak relacjonują nasi czytelnicy, czarny dym było widać z różnych części Gorzowa m.in. z os Manhattan czy os. Staszica.

- Pożarem objęte jest całe mieszkanie. Trwa akcja gaśnicza. Do pożaru doszło prawdopodobnie od zwarcia w jakimś akumulatorze. W mieszkaniu znajdował się 16-letni mężczyzna oraz 66-letnia kobieta, ewakuowali się z płonącego mieszkania samodzielnie, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku pożaru obie osoby zostały poszkodowane, podtruły się dymem, zostały zabrane przez pogotowie do szpitala - komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Ewakuowani zostali również pozostali mieszkańcy bloku z uwagi na bardzo duże zadymienie na klatce schodowej. Łącznie ewakuowano 13 osób.

AKTUALIZACJA

godz. 12.45 – Pożar został opanowany, trwa dogaszanie. Spaleniu uległo całe mieszkanie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com

FotoreportażPodziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości