• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak wybrać schody zewnętrzne?

1 września 2022, 11:35, part, 3
Większość budynków posiada tzw. klatki schodowe. Schodowe konstrukcje montowane na zewnątrz są zatem albo uzupełnieniem, albo alternatywą wobec tych pierwszych. Jako zastępcze rozwiązanie w stosunku do schodowych klatek powstają wyjątkowo rzadko. Wszystko zależy oczywiście od projektu budynku, potrzeb jego użytkowników oraz konkretnego przeznaczenia takiej konstrukcji.

Przed wejściem do budynku

To najczęstsze ich zastosowanie. W Stanach Zjednoczonych od dawna montowano tzw. schodki przeciwpożarowe właśnie na zewnątrz wysokich budynków. W Polsce właściwie nigdy nie było takiego zwyczaju. Najczęściej schody pojawiają się u nas na zewnątrz wówczas, kiedy prowadzą do nieco podwyższonego wejścia do budynku, ponad poziomem chodnika. Jakie schody zewnętrzne wybrać do takich celów? Schody z drewna, chociaż coraz częściej montowane na zewnątrz, nadal nie mają zbyt wielu zwolenników ze względu na ich żmudną zazwyczaj konserwację. Bywają jednak budynki, gdzie aż trudno wyobrazić sobie na zewnątrz schody inne niż drewniane. Na szczęście nowoczesne preparaty do ich impregnacji i konserwacji służą coraz lepiej, pozwalając utrzymać drewniane schody w jak najlepszym stanie coraz dłużej. Biorąc jednak pod uwagę klimat panujący w Polsce znacznie chętniej wybierane są schody kamienne albo, coraz popularniejsze, odporne na wilgoć i rdzę schody metalowe. Najczęściej na schody zewnętrzne wybierane są m.in. takie metale jak: 
    • - stal nierdzewna
    • - stal kwasoodporna
    • - stal węglowa
    • - żeliwo
    • - aluminium
    • - itp.
Takie schody montowane na zewnątrz bardzo dobrze sprawdzają się jako schody ażurowe, przez które swobodnie spływa deszcz. Właśnie dzięki takim właściwościom metalowe schody są tak dobrym wyborem w przypadku zewnętrznych konstrukcji schodowych. Stal pozwala stworzyć solidne schody, które jednocześnie mają niezwykle lekką, np. ażurową formę.

Schody zewnętrzne producent

W przypadku schodów, podobnie jak w przypadku innych elementów architektonicznych oraz wykończenia wnętrz, ich jakość ma niebagatelne znaczenie. W końcu schody to nie meble, które można wymienić stosunkowo łatwo. Powinny być solidne i wytrzymać naprawdę bardzo długo. Ma to wybitne znaczenie, jeżeli chodzi właśnie o schodowe konstrukcje zewnętrzne. Centrum Schodów to producent doświadczony i znany na rynku od dawna. Oferuje schody z bardzo zróżnicowanych materiałów, oraz szeroki wybór ich modeli. Z doświadczonym producentem wystarczy się skontaktować, aby omówić nie tylko optymalny do danego budynku typ schodów zewnętrznych, ale również – przygotować ich wstępny projekt. W Centrum Schodów znajdziesz nie tylko schody do budynków nowopowstających, ale także tam, gdzie starsze wymagają wymiany. Oprócz samych schodów u renomowanego producenta znajdziesz także szereg praktycznych porad i informacji jak zorganizować montaż/wymianę schodów, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości