• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Gorzów: Mieszkanie komunalne w zamian za remont

24 maja 2023, 08:30, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych 19 mieszkań komunalnych do remontu przez przyszłego najemcę we własnym zakresie. Oferty można składać w terminie od 29 maja do 2 czerwca.

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych.

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Tym razem prezydent Jacek Wójcicki podjął decyzję o przeznaczeniu 19 mieszkań komunalnych do remontu. Remont jest wykonywany przez przyszłego najemcę we własnym zakresie bez zwrotu poniesionych kosztów w terminie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy. W uzasadnionych przypadkach prezydent Gorzowa może wyrazić zgodę na przedłużenie tego terminu.

Chcesz mieszkanie komunalne w Gorzowie? To je najpierw wyremontuj

Na liście mieszkań komunalnych do remontu znalazły się lokale o zróżnicowanym metrażu od  21,85 m.kw. do 62,33 m.kw., które znajdują się przy następujących ulicach: Al. 11 Listopada, Bohaterów Westerplatte, Góra Powstańców, Hejmanowskiej, Koniawskiej, Mieszka I, Podmiejskiej, Sikorskiego, Słonecznej, Sportowej, Śląskiej, Waryńskiego.

Stan techniczny 14 mieszkań określany jest jako średni, natomiast 5 mieszkań jest w stanie technicznym złym. To oznacza, że roboty jest naprawdę sporo. Trzeba wymienić instalację elektryczną oraz stolarkę okienną i drzwiową, wymienić instalację wodno-kanalizacyjną i całą armaturę łazienkową, w tym umywalkę czy brodzik prysznicowy. W niektórych mieszkaniach trzeba również przeprowadzić demontaż starej i wykonanie nowej instalacji gazowej oraz wymianę termy i kuchni gazowej. A wśród prostszych prac jest m.in. otynkowanie i pomalowanie ścian. Dokładny wykaz 19 mieszkań oraz tego, jakie prace należy w nich wykonać znajdziesz TUTAJ.

Mieszkanie za remont w Gorzowie. Co muszę wiedzieć?

Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 95 7355 756 lub bezpośrednio w Wydziale Spraw Społecznych przy ul. Teatralnej. Oferty można składać od poniedziałku 29 maja do piątku 2 czerwca. Decyzję o wyborze osób, którym zostaną przyznane lokale, podejmuje prezydent Gorzowa po wcześniejszym zweryfikowaniu złożonych ofert, kierując się terminem złożenia wniosku. W przypadku ofert złożonych w tym samym dniu decyduje pozycja na liście przydziału i liczba uzyskanych punktów. W sytuacji, kiedy kryteria nie pozwolą wyłonić oferenta, w następnej kolejności ocena będzie dotyczyła okresu oczekiwania, stanu zdrowia, liczebności rodziny oraz warunków mieszkaniowych.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości