• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

101 pojedzie na osiedle Europejskie!

18 sierpnia 2022, 08:56, red
fot. archiwum
Po wielu latach także mieszkańcy osiedla Europejskiego w Gorzowie doczekali się bezpośredniego połączenia autobusowego. Linia 101 jako pierwsza wjedzie na to jedno z największych osiedli mieszkaniowych w naszym mieście. Stanie się to 1 września 2022

Mieszkańcy osiedla Europejskiego otrzymają możliwość korzystania z nowego przystanku, zlokalizowanego przy ul. Londyńskiej, tj. za skrzyżowaniem z ul. Wiedeńską, w kierunku ronda Szczecińskiego. W pierwszych dniach funkcjonowania linii przystanek ten, z uwagi na budowę nowej zatoki autobusowej, zlokalizowany zostanie w miejscu tymczasowym, w bezpośrednim sąsiedztwie docelowej lokalizacji.

Szczegółowy przebieg trasy linii 101: ŚLĄSKA/POLE GOLFOWE – Śląska – Towarowa – Rondo Ks. Piotra Sadownika -  Fabryczna – Rondo Św. Jerzego - Most Staromiejski – Bolesława Chrobrego – Józefa Wybickiego – Władysława Łokietka – Rondo Kosynierów Gdyńskich - Kosynierów Gdyńskich – Jana Matejki – Aleksandra Fredry – Stanisława Staszica – Karola Marcinkowskiego – Myśliborska – Rondo Myśliborskie – Myśliborska – Rondo Szczecińskie – Myśliborska – Rondo Europejskie – Haska – Londyńska - LONDYŃSKA (powrót: Londyńska – Brukselska – Rondo Szczecińskie – Myśliborska).

Linia 101, która funkcjonuje z częstotliwością co 15 minut w szczycie porannym w dni robocze oraz co 20 minut w pozostałych godzinach, stanowić będzie dogodne połączenie dla uczniów szkół zlokalizowanych na osiedlu Staszica, do których uczęszczają najmłodsi mieszkańcy osiedla.

Komunikacja autobusowa w ramach linii 101 stanie się również korzystnym połączeniem dla mieszkańców osiedla Europejskiego, którzy zmierzają do centrum, a w ramach możliwych przesiadek skomunikuje osiedle z pozostałymi częściami miasta.

Dzięki wprowadzonej zmianie osiedle, które przeżywa szybki rozwój i jest zamieszkałe przez coraz liczniejszą grupę młodych rodzin z dziećmi, uzyska lepszy dostęp do transportu zbiorowego. Długość drogi dojścia z najdalszych zakątków osiedla do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej skróci się o połowę (z ok. 800 do ok. 450 m), natomiast z centralnej części osiedla z ok. 600 do ok. 170 m.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości