Wiadomości

Nadciąga fala upałów. Gdzie wybrać się nad jezioro w okolicach Gorzowa?

19 lipca 2022, 10:15
fot. Anna Kluwak
Sezon wakacyjny w pełni, a do tego najbliższe dni z upałami sprawiają, że wiele osób będzie szukało ochłody nad jeziorem. Gdzie w okolicach Gorzowa wybrać się nad jezioro? Podpowiadamy, gdzie znajdziemy ratownika, które kąpielisko jest płatne oraz gdzie można wybrać się z psem na plażę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego o upale dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Alert obowiązuje od godz. 12 we wtorek 19 lipca do godz. 20 w czwarte 21 lipca.

Według prognozy, temperatura maksymalna we wtorek może wynieś 34 stopnie Celsjusza w cieniu, w środę nawet 36 stopni Celsjusza w cieniu oraz w czwartek również 34 stopnie Celsjusza w cieniu. Z kolei temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16 do 19 stopni Celsjusza. Natomiast noc ze środy na czwartek będzie tropikalna i temperatura minimalna to nawet 19-22 stopnie Celsjusza.

Dlatego szukając ochłody w te upalne dni, warto wybrać się nad jedno z jezior w okolicach Gorzowa, a wybór jest całkiem spory.

Jezioro w Nierzymiu

Nad jezioro Nierzym możemy dojechać własnym autem lub autobusem linii 201 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Autobus kursuje przez cały tydzień, z zaznaczeniem, że kurs odbędzie tylko wtedy, kiedy jest piękna, słoneczna pogoda. W ciągu dnia, zarówno w tygodniu, jak i w weekendy są cztery kursy z przystanku Słowiańska o godz. 9.15, 11.15, 15.15 i 18.30. Natomiast kursy powrotne z Nierzymia są o godz. 10.05, 12.15, 16.19 oraz 19.30. Cena za przejazd pomiędzy przystankiem Różanki Szklarnia i Różanki, a jeziorem Nierzym to koszt 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. Pozostała trasa jak w strefie miejskiej, czyli 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

Wstęp na teren ośrodka w Nierzymiu, który należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie jest płatny. Za bilet normalny zapłacimy 3 zł, a za ulgowy 2 zł. Na teren ośrodka obowiązuje zakaz wstępu zwierząt. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Na terenie ośrodka jest również boisko do siatkówki, plac zabaw, siłownia oraz bar, w którym można kupić jedzenie i zimne napoje.

Jezioro w Karninie

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. Na terenie kąpieliska znajduje się pomost, plac zabaw, siłownia, wiaty do grillowania oraz łazienki i prysznice. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek.

Od ubiegłego roku plaża w Karinie jest zarządzana przez prywatnego dzierżawcę, który dba o porządek i bezpieczeństwo plażowiczów. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik. Osoby, które chcą skorzystać z kąpieliska, muszą zapłacić za wstęp na teren plaży. Mieszkańcy gminy Deszczno mają bezpłatne wejście na podstawie karty mieszkańca. Natomiast pozostałe osoby muszą zapłacić – 5 zł za bilet normalny oraz 3 zł za bilet ulgowy. Na teren kąpieliska obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami.

Jezioro w Lipach

Kolejnym popularnym miejsce w okolicach Gorzowa jest teren ośrodka w Lipach, które jest położne nad jeziorem Lubie. Na terenie ośrodka znajdują się domki na wynajem, plaża z pomostem oraz miejsce do grillowania.

Za wstęp na teren ośrodka trzeba zapłacić – 4 zł w przypadku biletu normalnego i 3 zł za bilet ulgowy. Dzieci do 4 roku życia mają wstęp wolny. Dla właścicieli czworonogów mamy dobrą wiadomość. Na teren ośrodka można wybrać się ze swoim psem, jednak trzeba zapłacić za wstęp – to koszt 8 zł za zwierzaka.

Jezioro w Kłodawie

Jednym z ulubionych miejsc plażowiczów jest również jezioro w Kłodawie. W tym przypadku gmina Kłodawa nie zdecydowała się na pobieranie jakichkolwiek opłat. Każdy kto chce skorzystać ze słońca i poopalać się na plaży lub popływać, może to zrobić zupełnie za darmo. Kąpielisko jest strzeżone. Jednak na teren plaży obowiązuje zakaz wejścia ze zwierzętami.

Jezioro Marwicko

Plaża nad jeziorem Marwicko w gminie Lubiszyn doczekała się w ostatnich zagospodarowania terenu. Pojawił się nowy pomost, toalety, przebieralnie i zadaszone wiaty ze stołami. Wstęp na plażę jest całkowicie darmowy. Nad jezioro Marwicko można wybrać się również razem z psem.

Pozostałe jeziora

Ponadto w okolicach Gorzowa jest jeszcze kilka innych jezior, gdzie można się wybrać - jest to m.in. jezioro Grabino, jezioro Polne (Gołębie), jezioro Glinik. Jednak tam nie ma żadnej infrastruktury, a co najważniejsze - nie ma ratownika, więc kąpiel w takich miejscach odbywa się na własne ryzyko. W przypadku tych jezior, można jednak wybrać się tam ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości