• Dziś 10°/3°
  • Jutro /4°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Nadciąga fala upałów. Gdzie wybrać się nad jezioro w okolicach Gorzowa?

19 lipca 2022, 10:15
fot. Anna Kluwak
Sezon wakacyjny w pełni, a do tego najbliższe dni z upałami sprawiają, że wiele osób będzie szukało ochłody nad jeziorem. Gdzie w okolicach Gorzowa wybrać się nad jezioro? Podpowiadamy, gdzie znajdziemy ratownika, które kąpielisko jest płatne oraz gdzie można wybrać się z psem na plażę.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia trzeciego o upale dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego. Alert obowiązuje od godz. 12 we wtorek 19 lipca do godz. 20 w czwarte 21 lipca.

Według prognozy, temperatura maksymalna we wtorek może wynieś 34 stopnie Celsjusza w cieniu, w środę nawet 36 stopni Celsjusza w cieniu oraz w czwartek również 34 stopnie Celsjusza w cieniu. Z kolei temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16 do 19 stopni Celsjusza. Natomiast noc ze środy na czwartek będzie tropikalna i temperatura minimalna to nawet 19-22 stopnie Celsjusza.

Dlatego szukając ochłody w te upalne dni, warto wybrać się nad jedno z jezior w okolicach Gorzowa, a wybór jest całkiem spory.

Jezioro w Nierzymiu

Nad jezioro Nierzym możemy dojechać własnym autem lub autobusem linii 201 Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Autobus kursuje przez cały tydzień, z zaznaczeniem, że kurs odbędzie tylko wtedy, kiedy jest piękna, słoneczna pogoda. W ciągu dnia, zarówno w tygodniu, jak i w weekendy są cztery kursy z przystanku Słowiańska o godz. 9.15, 11.15, 15.15 i 18.30. Natomiast kursy powrotne z Nierzymia są o godz. 10.05, 12.15, 16.19 oraz 19.30. Cena za przejazd pomiędzy przystankiem Różanki Szklarnia i Różanki, a jeziorem Nierzym to koszt 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. Pozostała trasa jak w strefie miejskiej, czyli 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

Wstęp na teren ośrodka w Nierzymiu, który należy do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie jest płatny. Za bilet normalny zapłacimy 3 zł, a za ulgowy 2 zł. Na teren ośrodka obowiązuje zakaz wstępu zwierząt. Kąpielisko jest strzeżone przez ratowników. Na terenie ośrodka jest również boisko do siatkówki, plac zabaw, siłownia oraz bar, w którym można kupić jedzenie i zimne napoje.

Jezioro w Karninie

Latem plaża nad jeziorem w Karninie jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okolicy Gorzowa. Na terenie kąpieliska znajduje się pomost, plac zabaw, siłownia, wiaty do grillowania oraz łazienki i prysznice. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie to miejsce na letni odpoczynek.

Od ubiegłego roku plaża w Karinie jest zarządzana przez prywatnego dzierżawcę, który dba o porządek i bezpieczeństwo plażowiczów. Co istotne, kąpielisko jest strzeżone i w godz. 10-18 nad bezpieczeństwem osób kąpiących się w jeziorze czuwa ratownik. Osoby, które chcą skorzystać z kąpieliska, muszą zapłacić za wstęp na teren plaży. Mieszkańcy gminy Deszczno mają bezpłatne wejście na podstawie karty mieszkańca. Natomiast pozostałe osoby muszą zapłacić – 5 zł za bilet normalny oraz 3 zł za bilet ulgowy. Na teren kąpieliska obowiązuje zakaz wstępu ze zwierzętami.

Jezioro w Lipach

Kolejnym popularnym miejsce w okolicach Gorzowa jest teren ośrodka w Lipach, które jest położne nad jeziorem Lubie. Na terenie ośrodka znajdują się domki na wynajem, plaża z pomostem oraz miejsce do grillowania.

Za wstęp na teren ośrodka trzeba zapłacić – 4 zł w przypadku biletu normalnego i 3 zł za bilet ulgowy. Dzieci do 4 roku życia mają wstęp wolny. Dla właścicieli czworonogów mamy dobrą wiadomość. Na teren ośrodka można wybrać się ze swoim psem, jednak trzeba zapłacić za wstęp – to koszt 8 zł za zwierzaka.

Jezioro w Kłodawie

Jednym z ulubionych miejsc plażowiczów jest również jezioro w Kłodawie. W tym przypadku gmina Kłodawa nie zdecydowała się na pobieranie jakichkolwiek opłat. Każdy kto chce skorzystać ze słońca i poopalać się na plaży lub popływać, może to zrobić zupełnie za darmo. Kąpielisko jest strzeżone. Jednak na teren plaży obowiązuje zakaz wejścia ze zwierzętami.

Jezioro Marwicko

Plaża nad jeziorem Marwicko w gminie Lubiszyn doczekała się w ostatnich zagospodarowania terenu. Pojawił się nowy pomost, toalety, przebieralnie i zadaszone wiaty ze stołami. Wstęp na plażę jest całkowicie darmowy. Nad jezioro Marwicko można wybrać się również razem z psem.

Pozostałe jeziora

Ponadto w okolicach Gorzowa jest jeszcze kilka innych jezior, gdzie można się wybrać - jest to m.in. jezioro Grabino, jezioro Polne (Gołębie), jezioro Glinik. Jednak tam nie ma żadnej infrastruktury, a co najważniejsze - nie ma ratownika, więc kąpiel w takich miejscach odbywa się na własne ryzyko. W przypadku tych jezior, można jednak wybrać się tam ze swoim czworonożnym przyjacielem.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości