• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 60 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Przez Gorzów przejedzie międzynarodowy rajd pojazdów zabytkowych

18 lipca 2022, 14:00
fot. Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji
Gorzów będzie jednym z siedmiu miast w całej Polsce, które znalazły się na trasie przejazdu III Międzynarodowego Rajdu Pojazdów Zabytkowych „Tylko dla Zuchwałych”. W niedzielę 24 lipca w Gorzowie będzie meta pierwszego etapu rajdu. Zabytkowe samochody uczestników imprezy zatrzymają się na Starym Rynku.

- Masz klasyczny samochód i jesteś na tyle odważny żeby przejechać nim z jednego końca Polski na drugi, rywalizując z innymi uczestnikami rajdu? Mamy dla Ciebie coś niezwykłego! Trzecia edycja Rajdu Tylko Dla Zuchwałych organizowana przez Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji to niezapomniana przygoda! Blisko 1350 km do przejechania – tak zapowiadają organizatorzy Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych „Tylko dla Zuchwałych”.

W tegorocznej imprezie, która wystartuje 24 lipca z niemieckiego Spremberg i zakończy się 30 lipca w Jaworze weźmie udział 30 załóg w pojazdach, nie młodszych niż 30-letnie. Te najstarsze wyprodukowane zostały w latach 20 i 30 XX wieku. W rajdzie uczestniczą fani starej motoryzacji z całej Polski oraz Niemiec.

Tegoroczny rajd został podzielony na siedem etapów. Gorzów będzie jednym z miast do których zawitają zabytkowe pojazdy. To właśnie w Gorzowie będzie w niedzielę 24 lipca będzie meta pierwszego etapu rajdu

Przyjazd i uroczyste powitanie załóg III rajdu „Tylko dla Zuchwałych” na Stary Rynek zaplanowane są w niedzielę na godzinę 14.30. Do godziny 17 auta będą przedstawiane ze sceny, z krótkim opisem historii każdego z nich. Wśród atrakcji dla mieszkańców zaplanowano konkursy i zabawy z udziałem oldsmobili. Auta opuszczą Stary Rynek około godziny 17.

Natomiast w poniedziałek 25 lipca uczestnicy rajdu wyruszą w dalszą trasę. Pożegnanie załóg zaplanowane jest w poniedziałek godzinę 8.45, na placu przy Wildomie przy ul. Nadbrzeżnej na Bulwarze Zachodnim.

Trasa rajdu „Tylko dla zuchwałych”

I Etap (24.07): Spremberg - Gorzów Wielkopolski

II Etap (25.07): Gorzów Wielkopolski - Stargard

III Etap (26.07): Stargard - Szczecinek

IV Etap (27.07): Szczecinek - Toruń

V Etap (28.07): Toruń - Czerniejewo

VI Etap (29.07): Czerniejewo - Oława

VII Etap (30.07): Oława - Jawor

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości