• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Gorzowianie skarżą się na plac zabaw. ZGM: Nie było zapotrzebowania na inwestycje dla dzieci

4 lipca 2022, 13:32
fot. Marcin Kluwak
Pomiędzy blokami przy ul. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie został wybudowany plac zabaw, który składa się z piaskownicy ogrodzonej płotem. Mieszkańcy os. Piaski wskazują na to, że jest to wybieg dla dzieci, a nie plac zabaw. Z kolei ZGM tłumaczy, że mieszkańcy nie byli zainteresowani, aby na tym terenie były prowadzone jakiekolwiek inwestycje dla dzieci.

Pod koniec czerwca portal gorzowianin.com opisywał sprawę placu zabaw, który powstał pomiędzy blokami przy ul. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie. Mieszkańcy pobliskich bloków podkreślali, że jest to budowlany absurd, bo powstała tam tylko piaskownica, która została ogrodzona płotem. Natomiast czytelniczka Marta przyznaje wprost, że jest to wybieg dla dzieci, bo inaczej nie można nazwać tego miejsca. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Czytelniczka: To mały wybieg dla dzieci, a nie plac zabaw".

- Jest to mały wybieg dla dzieci, nie ma nawet ławki dla rodzica. Najpierw myśleliśmy, że będzie daszek z tych palet, żeby można bawić się w piasku nawet w cieplejsze dni, że będzie ochrona przed słońcem. Czy nie można zrobić większego tego boksu dla dzieci, bo nie da się tego nazwać inaczej. A do tego wstawić ze dwie huśtawki? - opisywała w czerwcu czytelniczka Marta, mieszkanka os. Piaski.

Zwróciliśmy się wówczas prośbą o komentarz w sprawie placu zabaw do Administracji Domów Mieszkalnych nr 1, która zarządza tym terenem oraz do Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie. Właśnie dostaliśmy odpowiedź w tej sprawie.

- Przedmiotowa inwestycja nie jest aranżacją nowych elementów zagospodarowania terenu przed budynkiem przy ul. Bohaterów Westerplatte 6, tylko odtworzeniem poprzedniej starej piaskownicy, która znajdowała się z złym stanie technicznym i przeznaczona była do likwidacji. Realizacja zadania jest finansowana ze środków dotacji celowej zgodnie z budżetem miasta na 2022 rok. Informujemy, że obok piaskownicy zostaną ustawione dwie ławki z oparciem, kosz na śmieci oraz zostaną nasadzone krzewy niskopienne. Zakończenie inwestycji zgodnie z umową planowane jest na połowę lipca. Mają na uwadze zdrowie dzieci korzystających z piaskownicy, zostało wykonane jej ogrodzenie, aby zmniejszyć możliwość zanieczyszczenia jej przez zwierzęta – komentuje Robert Jankowski, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej w Gorzowie.

Ponadto ZGM podkreśla, że nie ma środków w budżecie na wykonanie nowego placu zabaw na tym terenie, a jednocześnie mieszkańcy pobliskich bloków nie byli zainteresowani, aby na tym terenie były prowadzone jakiekolwiek inwestycje dla dzieci.

0 Jednak mając na uwadze pismo mieszkańców do portalu gorzowianin.com będą prowadzone rozmowy z zarządcami wspólnot mieszkaniowych przy ul. Bohaterów Westerplatte 4 i 6, aby ewentualną budowę placu zabaw zgłosić do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego – mówi Jankowski.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości