• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Czytelniczka: To mały wybieg dla dzieci, a nie plac zabaw

24 czerwca 2022, 09:23
fot. czytelniczka Marta
Pomiędzy blokami przy ul. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie został wybudowany plac zabaw. Mieszkańcy pobliskich bloków podkreślają, że jest to budowlany absurd, bo powstała tam tylko piaskownica, która została ogrodzona płotem. Czytelniczka Marta przyznaje wprost, że jest to wybieg dla dzieci, bo inaczej nie można nazwać tego miejsca.

W kwietniu portal gorzowianin.com opisywał budowlany absurd, który powstał obok nowego bloku przy ul. Piłsudskiego. Chodziło o mikroskopijny plac zabaw, gdzie zmieściła się ławka, jeden bujak i mała piaskownica. Niektórzy mieszkańcy podkreślali, że to jakiś żart i ten plac zabaw wygląda jak wybieg dla psów. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Czytelnik: To plac zabaw czy wybieg dla psów? ".

Jak się właśnie okazało, podobny plac zabaw został wybudowany właśnie przy ul. Bohaterów Westerplatte na os. Piaski w Gorzowie. Powstała tam piaskownica, która została ogrodzona płotem. Zdaniem naszej czytelniczki Marty jest to fuszerka i absurd. - Nie wiem jakie spece pracują w ADM i zlecają wykonanie takiego placu zabaw dla dzieci. Jednak to, co zrobili u nas pod blokiem to fuszerka. Jest to mały wybieg dla dzieci, nie ma nawet ławki dla rodzica. Najpierw myśleliśmy, że będzie daszek z tych palet, żeby można bawić się w piasku nawet w cieplejsze dni, że będzie ochrona przed słońcem. Czy nie można zrobić większego tego boksu dla dzieci, bo nie da się tego nazwać inaczej. A do tego wstawić ze dwie huśtawki? - opisuje czytelniczka Marta, mieszkanka os. Piaski.

Również inni mieszkańcy krytykowali plac zabaw na os. Piaski. - To już psiaki mają miększe wybiegi - podkreśla Karolina. - Niestety, ale obecnie coraz więcej tego typu 'placów zabaw' powstaje na różnych osiedlach, a już zwłaszcza na tych nowo powstałych gdzie ogranicza się miejsce do minimum. Może choć ławkę postawią w późniejszym terminie. Na moje szczęście my dysponujemy w okolicy normalnymi miejscami dla najmłodszych – pisze Agnieszka. - W Gorzowie jest ostatnio dużo architektonicznych bubli – komentuje Beata. - To prawda, teraz robią takie wybiegi dosłownie, bo inaczej tego nie można nazwać... traktują nas jak zwierzęta przy czym nawet zwierząt nie powinno się tak traktować. Pytam się po co to ogrodzenie? - pisze z kolei Kamila.

Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w sprawie placu zabaw do Administracji Domów Mieszkalnych nr 1, która zarządza tym terenem. Czekamy na odpowiedź.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości