Wiadomości

Pijany 62-latek potrącił mężczyzn malujących pasy. Prawo jazdy miał zabrane za... jazdę po pijaku

22 czerwca 2022, 11:28
fot. Anna Kluwak
We wtorek w podgorzowskim Boleminie doszło do potrącenia dwóch mężczyzn malujących pasy przez 62-letniego kierowcę volkswagena. Jak się okazało, 62-latek był pijany, a do tego miał zatrzymane prawo jazdy za... jazdę pod wpływem alkoholu. Natomiast stan potrąconych mężczyzn jest ciężki, przebywają w szpitalu w Gorzowie.

Wracamy do sprawy dramatycznego wypadku do którego doszło we wtorek 21 czerwca o godz. 19.44 na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Bolemin o którym portal gorzowianin.com informował w artykule „Malowali pasy. Zostali potrąceni przez pijanego kierowcę volkswagena”. W pracowników służby drogowej malujących pasy na jezdni wjechał pijany kierowca volkswagena. Potrącony został mężczyzna, który malował pasy na jezdni za pomocą maszyny oraz drugi, który ustawiał pachołki.

- 62-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki volkswagen potrącił dwie osoby, które prowadziły prace związane z malowaniem pasów na jezdni, następnie kierujący osobówką wjechał do rowu. Wiadomo, że miejsce w którym doszło do zdarzenia było odpowiednio zabezpieczone i oznakowane - opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Okazało się, że 62-latek, który potrącił mężczyzn malujących pasy w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę. - 62-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,2 promila alkoholu. A do tego zatrzymane prawo jazdy, które policjanci wcześniej zatrzymali za jazdę po pijaku. Jak tylko 62-latek wytrzeźwieje, zostaną przeprowadzone z nim czynności i usłyszy zarzuty – komentuje Jaroszewicz.

Potrąceni mężczyźni, którzy trafili do szpitala w Gorzowie są w stanie ciężkim, doznali poważnych obrażeń. Jeden z nich jest cały czas nieprzytomny i przebywa na OIOMie. - Stan obu mężczyzn jest ciężki, ale stabilny. Jeden z nich przebywa na oddziale intensywnej terapii, a drugi na oddziale neurochirurgii. Doznali urazów wielomiejscowych, zwłaszcza w obrębie głowy – komentuje Aleksandra Szymańska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

62-letniemu kierowcy volkswagena za spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Fotoreportaż


1/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

1/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

2/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

2/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

3/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

3/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

4/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

4/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

5/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

5/5 Pijany kierowca vw potrącił mężczyzn malujących pasy

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości