• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/12°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14
Wiadomości

Czytelniczka: Ku przestrodze. Złodzieje włamali się do mieszkania przez uchylone okno

19 czerwca 2022, 14:49
zdjęcie poglądowe
Mieszkanka ul. Słonecznej w Gorzowie ostrzega przed złodziejami. Jej mieszkanie zostało okradzione po tym, jak złodzieje weszli przez uchylone okno. Dlatego też kobieta chce ostrzec innych gorzowian, aby podczas nieobecności w domu, zamykali okna.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosiła się czytelniczka Ola, mieszkanka ul. Słonecznej w Gorzowie, która chce ostrzec pozostałych gorzowian przed złodziejami. Niestety w nocy z soboty 18 czerwca na niedzielę 19 czerwca nieznani sprawcy włamali się do mieszkania pani Oli przez uchylone okno i je okradli.

- Piszę ku przestrodze dla wszystkich mieszkańców Gorzowa, aby uważali i zamykali okna podczas nieobecności w domu. Dzisiaj w nocy nieznani sprawcy weszli do mojego mieszkania przy ul. Słonecznej przez okno, które było uchylone podczas gdy nie było mnie w domu. Niestety mieszkanie zostało okradzione. Wcześniej złodzieje podjęli też nieudaną próbę wejścia drzwiami, ale je tylko zdewastowali. Działali w sposób dość bezczelny, ponieważ zamek próbowali zniszczyć poprzez uderzanie go czymś, robiąc przy tym dużo hałasu, co słyszeli sąsiedzi, ale nie zareagowali. Wyłączyli też korki na klatce, nie było światła i domofon nie działał – opowiada nasza czytelniczka Ola.

Mieszkanie znajdowało się w bloku na wysokim parterze. Pani Ola wezwała policję, która przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Straty oszacowano na 3 tys. zł. Policja będzie prowadzić postępowanie w tej sprawie.

Jak podkreśla nasza czytelniczka, nie była to pierwsza próba dostania się do mieszkania. Dwa dni wcześniej w nocy też ktoś próbował wejść do środka przez okno, jednak kobieta była w domu i obudziło ją szczekanie psa. - Kiedy zapaliłam światło, sytuacja uspokoiła się. Jednak nie podejrzewałam, że ktoś się chciał włamać, a jedynie że coś mi się wydawało, a pies zobaczył innego psa za oknem i stąd reakcja – wspomina pani Ola.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości