• Dziś 23°/13°
  • Jutro 27°/17°
  • Pojutrze 27°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Ulicami Gorzowa przejdą procesje. Będą utrudnienia w ruchu

14 czerwca 2022, 11:43
fot. facebook.com/meczennicy.go
W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przejdą procesje. Jedna z nich odbędzie się w centrum Gorzowa. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jednocześnie dzień w którym obchodzone jest to święto katolickie, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 16 czerwca.

Tym samym w czwartek ulicami Gorzowa przejdą procesje – jedna odbędzie się w centrum Gorzowa, druga na os. Górczyn. W związku z tym, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Procesja w centrum Gorzowa

W czwartek 16 czerwca po zakończeniu mszy św, która rozpocznie się o godz. 10 w katedrze, ulicami Gorzowa przejdzie procesja. Uczestnicy wyruszą z katedry i przejdą ul. Chrobrego, ul. Jagiełły, ul. Warszawską i ul. Sikorskiego na Stary Rynek, gdzie zakończy się uroczystość.

W związku z procesją, która przejedzie przez centrum Gorzowa, kierowcy powinni liczyć się z czasowym wstrzymaniem ruchu i wybierać alternatywne trasy. Natomiast pasażerowie muszą liczyć się z zakłóceniem funkcjonowania komunikacji miejskiej, a zwłaszcza z opóźnieniami autobusów i tramwajów linii nr 1.

Procesja na os. Górczyn

Z kolei na os. Górczyn procesję organizuje parafia p.w. Pierwszych Męczenników Polski. Procesja wyruszy tuż po mszy o godz. 13.30 z kościoła przy ul. Pluty, a wierni przejdą ul. Pluty, ul. Górczyńską, ul. Mikołajczyka, następnie na plac Jana Pawła II, gdzie na Wzgórzu Papieskim zakończy się uroczystość

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości