Wiadomości

Ulicami Gorzowa przejdą procesje. Będą utrudnienia w ruchu

14 czerwca 2022, 11:43
fot. facebook.com/meczennicy.go
W czwartek 16 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała. W związku z katolickim świętem, ulicami Gorzowa przejdą procesje. Jedna z nich odbędzie się w centrum Gorzowa. Kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Boże Ciało, a właściwie uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej jest obchodzone 60 dni po Wielkanocy. Jednocześnie dzień w którym obchodzone jest to święto katolickie, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku Boże Ciało przypada w czwartek 16 czerwca.

Tym samym w czwartek ulicami Gorzowa przejdą procesje – jedna odbędzie się w centrum Gorzowa, druga na os. Górczyn. W związku z tym, kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Procesja w centrum Gorzowa

W czwartek 16 czerwca po zakończeniu mszy św, która rozpocznie się o godz. 10 w katedrze, ulicami Gorzowa przejdzie procesja. Uczestnicy wyruszą z katedry i przejdą ul. Chrobrego, ul. Jagiełły, ul. Warszawską i ul. Sikorskiego na Stary Rynek, gdzie zakończy się uroczystość.

W związku z procesją, która przejedzie przez centrum Gorzowa, kierowcy powinni liczyć się z czasowym wstrzymaniem ruchu i wybierać alternatywne trasy. Natomiast pasażerowie muszą liczyć się z zakłóceniem funkcjonowania komunikacji miejskiej, a zwłaszcza z opóźnieniami autobusów i tramwajów linii nr 1.

Procesja na os. Górczyn

Z kolei na os. Górczyn procesję organizuje parafia p.w. Pierwszych Męczenników Polski. Procesja wyruszy tuż po mszy o godz. 13.30 z kościoła przy ul. Pluty, a wierni przejdą ul. Pluty, ul. Górczyńską, ul. Mikołajczyka, następnie na plac Jana Pawła II, gdzie na Wzgórzu Papieskim zakończy się uroczystość

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości