Wiadomości

Most Staromiejski częściowo zamknięty. W weekend startuje Nadwarciańska Dycha

9 czerwca 2022, 12:52
fot. facebook.com/Gorzowska-Nadwarciańska-Dycha
W niedziele 12 czerwca odbędzie się bieg uliczny Gorzowska Nadwarciańska Dycha. W związku z tym, zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu i objazdy. Częściowo zostanie zamknięty most Staromiejski, a autobusy MZK pojadą zmienionymi trasami.

Po trzech latach przerwy, do Gorzowa wraca największy w mieście bieg uliczny – Gorzowska Nadwarciańska Dycha. W niedzielę 12 czerwca odbędzie się siódma edycja imprezy. Start o godz. 9.30. Biegacze będą mieli do pokonania łącznie 10 km. Trasa biegu ma dwie 5 kilometrowe pętle. Tradycyjnie rozpoczyna się na Bulwarze Zachodnim, następnie prowadzi przez most Staromiejski, ul. Fabryczną, ul. Waryńskiego, ul. Śląską gdzie biegacze wbiegną na tor żużlowy. Tam czeka na nich odcinek specjalny - pomiar sprintu na dystansie 300 metrów. Dalej trasa prowadzi ul. Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu przy ul. Nadbrzeżnej.

W związku z biegiem zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu oraz objazdy, natomiast autobusy komunikacji miejskiej pojadą zmienionymi trasami. Jako pierwsza, w niedzielę w godz. 6-17 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Nadbrzeżna, na odcinku od „Wildom-u” do mostu Staromiejskiego. Natomiast od godz. 8.30 sukcesywnie czasowo zamykane będą kolejne ulice, którymi wyznaczono bieg: Fabryczna, Sielska, Waryńskiego oraz odcinki ulicy Kwiatowej i Spokojnej (od Sielskiej do Śląskiej).

ZAMKNIĘTE CZĘŚCIOWO ULICE NA CZAS BIEGU

Na czas biegu zostaną zamknięte połowa jezdni na następujących ulicach:

- mostu Staromiejskiego - pasy ruchu w kierunku Zawarcia (dopuszczony ruch jednokierunkowy w stronę ul. Chrobrego),

- ul. Przemysłowej, od parku do Ronda św. Jerzego – pas w kierunku centrum handlowego Nova Park (dopuszczony ruch jednokierunkowy w stronę rodna św. Jerzego),

- ul. Spichrzowej, od ul. Garbary do mostu Staromiejskiego (dopuszczony ruch jednokierunkowy w stronę ul. Składowej i dworca PKP),

- ul. Śląskiej, na odcinku od ul. Wawrzyniaka do ul. Spokojnej (ruch wahadłowy w dwóch kierunkach)

Na rondzie świętego Jerzego możliwy będzie wyłącznie przejazd w kierunku centrum miasta od ul. Grobla i od ul. Przemysłowej. Na ul. Spichrzowej ruch jednokierunkowy dopuszczony będzie od ul. Wodnej do ul. Garbary. Natomiast na odcinku ulicy Śląskiej od ul. Spokojnej do ul. Wawrzyniaka połowa jezdni wydzielona zostanie dla biegaczy, natomiast drugą połową jezdni Policja wahadłowo przepuszczać będzie pojazdy.

OBJAZDY WYNZACZONE NA CZAS BIEGU

Przejazd z centrum miasta na osiedle Zawarcie, z uwagi na zamknięcie połowy mostu Staromiejskiego, możliwy będzie wyłącznie Trasą Nadwarciańską, natomiast przejazd do centrum miasta z Zawarcia możliwy będzie ulicą Śląską – Wawrzyniaka – Kolejową – Przemysłową przez rondo św. Jerzego i most Staromiejski.

Z tras objazdu korzystać będą również autobusy MZK kursujące na pętlę Śląska Pole – Golfowe (np. linie 101, 111, 125). Na ulicy Śląskiej, Wawrzyniaka i Woskowej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe.

Podobnie autobusy jadące z centrum w kierunku Zakanala (np. linie 100, 103, 107, 112, 118, 127, 134) przejadą Trasą Nadwarciańską, ul. Zieloną, ul. Grobla i powrócą na stałą trasę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości