• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Driftował BMW na rondzie, bo chciał nagrać sobie filmik [wideo]

27 maja 2022, 11:00
Driftował na rondzie, bo... chciał sobie nagrać filmik. Tak tłumaczył swoje zachowanie 28-letni kierowca BMW. Dodatkowo okazało się, że był poszukiwany przez sąd, aby odbyć zasądzoną karę więzienia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek 26 maja po godz. 22 na rondzie Europejskim w Gorzowie. Do driftującego na rondzie kierowcy zostali wezwani policjanci gorzowskiej komendy. Według relacji świadków, kierujący BMW miał lekceważyć drogowe przepisy. Podczas dojazdu na miejsce interwencji funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd, którego kierujący driftował na Rondzie Europejskim. Policjanci włączyli sygnały i szybko zakończyli jazdę mężczyzny. 

- Za kierownicą auta siedział 28-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego. W rozmowie z policjantami przekazał, że wykonywał drift na drodze publicznej, bo chciał uwiecznić to na wideo. Te w żaden sposób nie mogło tłumaczyć jego niebezpiecznej jazdy - opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Po sprawdzeniu 28-latka w policyjnych systemach okazało się, że jest on poszukiwany przez gorzowski sąd do odbycia ponad rocznej kary pozbawienia wolności. Kierujący ma na swoim koncie szereg wykroczeń drogowych. W tym przypadku policjanci zdecydowali, by odstąpić od ukarania mandatem karnym i za drift skierować sprawę do sądu. Nie ma bowiem przyzwolenia na takie zachowanie na drogach.

- Funkcjonariusze gorzowskiej komendy tym samym potwierdzają już kolejny raz, że z drogowymi piratami walczą skutecznie i nie zamierzają odpuszczać. Na nielegalne drifty, próby wyścigów czy inne, niebezpieczne zachowania policjanci stanowczo reagują. Sprawy nie tylko kończą się wysokimi mandatami, ale także mogą być kierowane do sądu, który w ramach własnych kompetencji może podjąć decyzję o zdecydowanie wyższej grzywnie i orzec zakaz prowadzenia pojazdów - dodaje Marcin Maludy. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości