Wiadomości

Gorzów: Prezydent Wójcicki z absolutorium i wotum zaufania

25 maja 2022, 17:15
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
Podczas środowej Sesji Rady Miasta Gorzowa, prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2021 rok oraz wotum zaufania od gorzowskich radnych.

Gorzowscy radni w środę 25 maja podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa dyskutowali o raporcie o stanie miasta w 2021 roku. Każdy z radnych, który zabrał głos w dyskusji zgłaszał swoje uwagi na temat m.in. przeprowadzonych inwestycji. Radni wytykali błędy m.in. przy rewitalizacji parku Róż czy tego, jak wygląda elewacja hali sportowej przy ul. Warszawskiej. Natomiast radna Marta Bejnar-Bejnarowicz dotknęła również kwestii społecznych. -Niepokoi mnie, że jest wysyp osób, które korzystają ze świadczeń socjalnych. Możemy spodziewać się, że będzie coraz większa liczba osób mających problem z opłaceniem swoich czynszów ze względu na podwyżki prądu, gazu czy centralnego ogrzewania – mówiła radna Bejnar-Bejnarowicz.

Po zakończeniu debaty, radni podjęli uchwałę w sprawie udzielenia prezydentowi Jackowi Wójcickiemu wotum zaufania. Na 22 radnych obecnych podczas sesji, za udzieleniem wotum zaufania prezydentowi Wójcickiemu głosowało 19 radnych, a 3 wstrzymało się od głosu. Podczas sesji nieobecnych było 3 radnych.

Następnie zostało przedstawione sprawozdanie z wykonania budżetu miasta za 2021 rok. Radni przyjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Miasta Gorzowa za 2021 rok i zagłosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium za realizację budżetu. Na 22 radnych, aż 21 osób zagłosowało za, natomiast radna Halina Kunicka nie oddała głosu. Tym samym prezydent Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium.

- Chciałbym podziękować za udzielona absolutorium. To jest wyraz uznania nie tylko dla mnie, ale dla całego zespołu. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy tworzą naszą gorzowską codzienność. Chcielibyśmy, aby Gorzów zmieniał się na lepsze bardziej dynamicznie. Wierzę w to, że nawet z najgorszego kryzysu da się wyjść. Przeszliśmy ten czas pandemii bardzo dobrze i obronną ręką. Lekcja, którą wyciągniemy wobec konfliktu zbrojnego w Ukrainie, Polska będzie stabilnym i mocnym krajem, który daje szanse. Mamy nadzieję, że politycy daleko na Wiejskiej również będą o nas dbali. Dziękuję za wykonanie budżetu i pilnowanie rachunków pani skarbnik, aby pomimo tych sporów, udało się nam spinać budżet. - mówił Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości