Wiadomości

Alert RCB: Uwaga na burze z gradem!

20 maja 2022, 13:37
fot. archiwum
W piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 85 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W piątek 20 maja Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem, które w piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy mogą pojawić się na terenie Gorzowa oraz powiatu gorzowskiego i powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 15 do 25 litrów na 1 m.kw. oraz porywami wiatru do 85 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 20 w piątek 20 maja do godz. 4 nad ranem w sobotę 21 maja.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątkowe popołudnie rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości