Wiadomości

Pijany 25-latek przewrócił się na elektrycznej hulajnodze. Grozi mu wysoka grzywna

16 maja 2022, 11:21
fot. archiwum
W niedzielę nad ranem pijany 25-latek wracał elektryczną hulajnogą do domu. Jednak przy Al. Konstytucji 3 Maja przewrócił się i doznał obrażeń głowy. Okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie prawie 2 promile alkoholu. Został zabrany do szpitala. Sprawa mężczyzny możne znaleźć swój finał w sądzie. Grozi mu wysoka grzywna.

W niedzielę 15 maja po godz. 5 nad ranem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie dostał zgłoszenie, że na chodniku przy Al. Konstytucji 3 Maja leży mężczyzna, który wcześniej wywrócił się na elektrycznej hulajnodze. Na miejsce został wysłany policyjny patrol oraz pogotowie.

- Mężczyzna miał ranę głowy i był opatrywany przez pogotowie, które zabrało go do szpitala. 25-latek nie był w stanie wytłumaczyć co się wydarzyło. Prawdopodobnie to skutek wypitego alkoholu. Badanie wykazało, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. Na nadgarstku miał jeszcze opaskę jednej z gorzowskich dyskotek – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci sporządzili dokumentację i będą prowadzić postępowanie w sprawie 25-latka, który po pijaku jechał elektryczną hulajnogą. Mężczyźnie grozi nawet skierowanie wniosku o ukaranie do sądu, który może orzec wysoką grzywnę.

- Przypominamy o zasadach bezpiecznej jazdy na hulajnodze. Zabronione jest kierowanie w stanie nietrzeźwości, w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działających środków. Lekceważenie przepisów to nie tylko zagrożenie dla użytkownika hulajnogi, ale także innych osób. Wywrotka i uderzenie głową o nawierzchnię może zakończyć się poważnymi obrażeniami – podkreśla Jaroszewicz.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości