• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Był remis, jest przegrana. Zapadła decyzja w sprawie Stali Gorzów

11 maja 2022, 16:43
fot. Patryk Stachowiak
Mecz Stali Gorzów w Lesznie, który zakończył się remisem 45:45 wzbudził wiele kontrowersji. A wszystko przez ostatni bieg, gdzie doszło do zderzenia Piotra Pawlickiego z Szymonem Woźniakiem. Sędzia wykluczył Pawlickiego i przyznał punkty Woźniakowi, chociaż ten nie dojechał do mety. Teraz PGE Ekstraliga zdecydowała o zmianie wyniku na 46:44 dla Unii Leszno.

Sporo kontrowersji wzbudził kwietniowy mecz w Lesznie, gdzie drużyna Stali Gorzów walczyła z Unią Leszno. Mecz zakończył się remisem 45:45, po decyzji podjętej przez sędziego. Wszystko przez to, że w 15. biegu podczas ostatniego okrążenia Piotr Pawlicki podciął jadącego z przodu Szymona Woźniaka. Po długiej naradzie sędzia podjął decyzję o wykluczeniu Pawlickiego i przyznaniu 1 punktu Woźniakowi, mimo że ten nie dojechał do mety. W ten sposób gorzowianie wygrali bieg 4:2, co doprowadziło do remisu w meczu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Remis w Lesznie. Ogromne emocje w ostatnim wyścigu"

Ta decyzja wzbudziła wiele emocji i niektórzy podkreślali, że sędzia spotkania popełnił błąd. Dlatego też PGE Ekstraliga wszczęła postępowania wyjaśniające. Jeszcze w kwietniu Ekstraliga Żużlowa poinformowała, że zapytania o zdanie w tej sprawie Główną Komisję Sportu Żużlowego.

W środę 11 kwietnia wydała komunikat w sprawie meczu pomiędzy Unią Leszno, a Stalą Gorzów i zdecydowała, że wynik spotkania zostanie zmieniony na korzyść gospodarzy. Tym samym mecz 2. rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Unią Leszno, a Stalą Gorzów zakończył się wynikiem 46:44.

Poniżej publikujemy cały komunikat w tej sprawie.

„Ekstraliga Żużlowa sp. z o.o. biorąc pod uwagę interpretację zapisów art. 92 RSŻ dokonaną przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, w której potwierdzono, że użyte w ww. przepisie słowo „zdarzenie” jest synonimem wszystkich sytuacji mogących zaistnieć na torze - w tym upadku, wyłączając z katalogu potencjalnych zdarzeń jedynie defekt uznaje, że sędzia meczu 2. rundy DMP w Lesznie rozegranym w dniu 17.04.2022 pomiędzy drużynami FOGO UNIA Leszno – MOJE BERMUDY STAL Gorzów popełnił błąd regulaminowy przy ustaleniu kolejności zawodników w biegu 15. W związku z powyższym weryfikuje się wynik biegu 15. zmieniając kolejność na miejscach 1-2 przyznając zawodnikowi Januszowi Kołodziejowi 3 punkty biegowe, a Bartoszowi Zmarzlikowi 2 punkty i tym samym zmieniając wynik biegu 15. z 2:4 na 3:3. Konsekwentnie zmienia się zatem końcowy wynik meczu z 45:45 na 46:44 na korzyść drużyny FOGO UNIA Leszno.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości