Wiadomości

Wady i zalety drona DJI Mavic 3

5 maja 2022, 09:43, red, 7
DJI Mavic 3 to najnowszy flagowy dron DJI z kamerą. Zastępuje on modele Mavic 2 Pro i Zoom — które zostały po raz pierwszy zaprezentowane około trzy lata wcześniej. Dron posiada wiele zalet i wad, które zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Mavic 3 posiada wiele ulepszeń, takich jak wyższa maksymalna rozdzielczość wideo, dłuższy czas lotu i ulepszony system zapobiegania kolizjom. Jako dron skierowany do fotografów i operatorów filmowych, główną cechą nowego drona jest system podwójnej kamery, który umożliwia użytkownikom wybór pomiędzy główną kamerą szerokokątną a kamerą zmiennoogniskową.

Nowy i zmieniony układ czujników uzupełnia wydłużony czas lotu drona i wydajność fotografowania o dopracowany system unikania kolizji. Nowy układ wykorzystuje osiem czujników obejmujących zarówno poziomą, jak i pionową przestrzeń wokół drona. Daje to użytkownikowi większą swobodę, pozwalając mu bardziej skupić się na kompozycji.

Zalety drona

Większość konsumentów i profesjonalistów, którzy kupują drony DJI, robi to ze względu na jakość obrazu. Dlatego też DJI włożyło wiele wysiłku w nowy moduł kamery (który zawiera również zoom). Nowy DJI Mavic 3 firmy DJI, Charakteryzuje się znaczną poprawą czasu lotu. I nie jest to tylko niewielka poprawa. W idealnych warunkach możesz utrzymać Mavic 3 w powietrzu nawet przez ponad 40 minut. DJI dodało czujniki do tego drona — a także zmieniło ich położenie.

Dwa czujniki nad kamerą nie są już skierowane prosto do przodu, jak w poprzednich wersjach. Zamiast tego, są one ustawione pod odpowiednim kątem, aby zapewnić dodatkowe uchwycenie obiektów znajdujących się z boku. Napęd i silniki w tej maszynie są zaskakująco ciche. Co więcej, dron posiada system wykrywania, który ostrzega o zbliżaniu się samolotu z załogą. Urządzenie mierzy prędkość wiatru w aktualnym otoczeniu i oblicza moc potrzebną do powrotu do domu na podstawie prędkości wiatru i trasy powrotnej w czasie rzeczywistym.

Wady drona

Problem polega na tym, że nowy flagowy dron konsumencki firmy DJI kosztuje trzy razy więcej niż pierwszy model Mavic. Niektóre akcesoria w oficjalnym sklepie są dość drogie w porównaniu z tymi nieoficjalnymi, co sprawia, że nie każdy może sobie na nie pozwolić. Jest jedna istotna różnica między aparatem głównym a teleobiektywem — ten ostatni nie jest produkcji firmy produkującej drona. Oznacza to, że matryca teleobiektywu jest znacznie mniejsza, przez co jakość obrazu w warunkach słabego oświetlenia jest gorsza. Nieuniknione jest porównanie Mavic 3 Cine z Mavic 2 Zoom.

Oba drony zostały stworzone z myślą o nagraniach filmowych. Jednak dostępność pilota zdalnego sterowania dołączonego do Mavic 3 nie jest idealna. Konieczność powiększania obrazu w aplikacji daje nam jedno z najgorszych doświadczeń, jakie może nas spotkać podczas wykonywania tego zadania. Występują również problemy związane z systemem unikania przeszkód. Powodem, dla którego Mavic 3 ulega awariom podczas korzystania z systemu unikania przeszkód, są martwe pola i problem z wyświetlaczem.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości