Wiadomości

Zabił i okradł 63-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty

28 kwietnia 2022, 09:32
fot. KMP Gorzów
W poniedziałek nad ranem służby odnalazły zakrwawione zwłoki 63-latka w mieszkaniu przy ul. Krótkiej w Kostrzynie nad Odrą. Do sprawy zatrzymano 38-letniego mężczyznę, który usłyszał właśnie zarzuty. Jak się okazało, mężczyzna najpierw zabił, a następnie okradł 63-latka. Grozi mu do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Wracamy do tragedii do której doszło w Kostrzynie nad Odrą. Portal gorzowianin.com informował w poniedziałek 25 kwietnia o tym, że w jednym z mieszkań przy ul. Krótkiej doszło do zabójstwa. Na podłodze odnalezione zakrwawione zwłoki 63-letniego mężczyzny. Policjantom po kilku godzinach udało się zatrzymać do sprawy 38-latka. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "W Kostrzynie na Odrą doszło do zabójstwa. Zatrzymano 38-latka".

- Śledczy ustalili, że 38-letni mężczyzna pojawił się w niedzielny wieczór 24 kwietnia w mieszkaniu 63-latka. Kiedy z niego wychodził, miał ze sobą dodatkowy bagaż. Policjanci pracowali nad ustaleniem tożsamości i byli w tym skuteczni. Mężczyzna został zatrzymani w zupełnie innej odzieży. Dzięki ustaleniom policjantów udało się zabezpieczyć w jednym z koszy na śmieci odzież z dnia zabójstwa. Okazało się, że mężczyzna wyniósł z domu 63-latka różne przedmioty, między innymi biżuterię i alkohol, które zostały odzyskane – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

38-latek został zatrzymany, a następnie przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa w związku z rozbojem. Grozi mu od 12 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Decyzją sądu, 38-latek został tymczasowo aresztowany.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości