• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7
Wiadomości

Gorzów: Weź sprawy w swoje ręce i pomóż posprzątać brzegi Warty

20 kwietnia 2022, 12:01
fot. facebook/Moja BoraBora
W niedzielę 24 kwietnia odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia" do której dołącza również Gorzów. W naszym mieście sprzątany będzie teren wzdłuż ul. Fabrycznej i Wał Okrężny oraz wzdłuż ścieżki nad Wartą do mostu Lubuskiego. Udział może wziąć każdy chętny. Start o godz. 10.

Gorzów po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia". W poprzedniej edycji, która odbyła się w kwietniu 2021 roku w akcję sprzątania zaangażowało się blisko 150 mieszkańców Gorzowa, którym udało się zebrać aż 5 ton śmieci.

Tym razem akcja sprzątania brzegów Warty odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia. Zbiórka o godz. 10 na plaży przy ul. Wał Okrężny. Akcja odbywa się przy wsparciu firmy Inneko, która zapewni kontenery na śmieci, a następnie zabierze odpady.

- Zapraszam wszystkich chętnych do udziału i podniesienia choćby jednego papierka. Miejsca starczy dla wszystkich. Spotykamy się około godz. 10 na terenie Wartowni, rozdzielamy na grupy i ruszamy w teren. Worki oraz rękawiczki mamy zapewnione. Zapraszam do udziału. Bo kto, jak nie my gorzowianie – podkreśla Tomasz Wojdat, koordynator akcji w Gorzowie.

Posprzątane zostaną brzegi rzeki przy ul. Wał Okrężny i ul. Fabrycznej oraz wzdłuż ścieżki nad Wartą. Udział może wziąć każdy. Wystarczą chęci oraz chwila czasu. Niestety śmieci nad Wartą jest naprawdę sporo. Najczęściej wyrzucany jest plastik czy butelki po alkoholu, ale są również odpady, które ktoś specjalnie wywiózł nad rzekę, zamiast na wysypisko – możemy tam znaleźć zużyte opony, sprzęt domowy czy meble.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości