Wiadomości

Ruszył nabór do żłobków w Gorzowie. Sprawdź, co musisz wiedzieć o rekrutacji

15 kwietnia 2022, 09:23
fot. archiwum Urzędu Miasta Gorzowa
W piątek 15 kwietnia rozpoczął się nabór do żłobków miejskich na terenie Gorzowa. Rekrutacja odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Natomiast kartę przyjęcia dziecka do żłobka należy wypełnić oraz dostarczyć do wybranego żłobka do 2 maja.

W Gorzowie funkcjonują cztery placówki: Żłobek Miejski nr 1 przy ul. Wróblewskiego 50, Żłobek Miejski nr 2 przy ul. Obotryckiej 1, Żłobek Miejski nr 3 przy ul. Słonecznej 10 oraz Żłobek Miejski nr 4 przy ul. Maczka 23. Do żłobka przyjmowane są dzieci od 20 tygodnia życia do 3 lat, które mieszkają na terenie Gorzowa. W żłobkach miejskich nie obowiązuje rejonizacja.

Nabór do żłobków ruszył piątek 15 kwietnia i potrwa do piątku 2 maja. W czterech placówkach przygotowano łącznie 250 miejsc. Rekrutacja odbywa się z wykorzystaniem systemu elektronicznego. W tym samym czasie należy oddać wersję papierową karty zgłoszenia dziecka, wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację rodzinną.

Co istotne, samo zarejestrowanie w systemie elektronicznym bez wydrukowania wniosku, podpisania i dostarczenia go do placówki nie jest zgłoszeniem. Wydrukowane wnioski przyjmowane będą w żłobku, zgodnie z godzinami przyjęć w placówce.

Przyjęcie dziecka do placówki odbywać się będzie według liczby uzyskanych punktów rekrutacyjnych do danej grupy wiekowej, zgodnie z liczbą wolnych miejsc, którymi dysponuje żłobek w danym roku szkolnym.

Harmonogram rekrutacji do żłobków

- od 15 kwietnia do 2 maja 2022 - elektroniczne składanie kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych

- od 15 kwietnia do 2 maja 2022 - składanie wersji papierowej kart zgłoszenia dziecka do żłobka przez rodziców/ opiekunów prawnych wraz z dokumentami potwierdzającymi daną sytuację

- od 3 maja do 15 maja 2022 - komisja zweryfikuje karty zgłoszeń i wymagane dokumenty,

- od 16 do 20 maja 2022 - wywieszenie w żłobku list dzieci przyjętych na nowy rok szkolny, nieprzyjętych oraz odrzuconych z przyczyn formalnych.

- od 21 do 31 maja 2022 - odbędą się zebrania rodziców, na których obecność jest obowiązkowa.

- do 31 maja 2021 - zawieranie umów z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci przyjętych do żłobka określających szczegółowe zasady korzystania ze żłobka. Niepodpisanie umowy w terminie oznacza rezygnację i skreślenie z listy dzieci przyjętych.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości