Wiadomości

Nocny Szlak Kulinarny w Gorzowie. Będą królowały szparagi

1 marca 2023, 15:00, Marcin Kluwak
fot. archiwum
Tegoroczny Nocny Szlak Kulinarny w Gorzowie odbędzie się w dniach 16-17 czerwca. Tematem przewodnim przygotowanych dań będą szparagi. Do udziału w Nocnym Szlaku Kulinarnym zgłosiło się aż 38 lokali gastronomicznych z Gorzowa, z czego aż 17 nowych.

Nocny Szlak Kulinarny po raz pierwszy odbył się w 2021 roku we wrześniu na zakończenie wydarzeń w ramach cyklu „Dobry wieczór Gorzów”, a tematem przewodnim dań był miód. Natomiast w ubiegłym roku królował ziemniak. Natomiast podczas Nocnego Szlaku Kulinarnego w roku 2023 królować będą szparagi – tak zdecydowali gorzowianie.

Nocny Szklak Kulinarny w Gorzowie. Ile lokali weźmie udział w zabawie w 2023 roku?

Jak się okazało, impreza cieszy się coraz większą popularnością wśród gorzowskich restauratorów. W tym roku do udziału w Nocnym Szklaku Kulinarnym zgłosiło się 38 lokali gastronomicznych, z czego aż 17 nowych.

W ramach kulinarnej rywalizacji każda z restauracji ma przygotować jedno degustacyjne danie/przekąskę/napój na bazie produktu, którym są szparagi. Będzie ono przygotowywane na koszt lokalu, a cena porcji degustacyjnej nie może przekroczyć 15 zł.

Nocny Szlak Kulinarny w Gorzowie. Kiedy odbędzie się Nocny Szlak Kulinarny w 2023 roku?

W tym roku Nocny Szlak Kulturalny odbędzie się na rozpoczęcie cyklu „Dobry wieczór Gorzów” w dniach 16-17 czerwca 2023 roku. W piątek 16 czerwca zabawa potrwa w godz. 16-0.00 oraz w sobotę w godz. 13-0.00.

Na podstawie zgłoszonych lokali zostanie przygotowana mapa gastronomiczna, zgodnie z którą klienci będący uczestnikami miejskiej zabawy będą odwiedzali lokale i zbierali przygotowane na tę okoliczność specjalne pieczątki. Poza zebraniem wszystkich pieczątek zadaniem uczestników Nocnego Szlaku Kulinarnego, będzie ocena przygotowanego dania/przekąski/napoju z dodatkiem szparagów. Oceniany będzie smak, prezentacja potrawy i kreatywność dania/napoju/przystawki oraz obsługa lokalu. W każdej kategorii można zdobyć maksymalnie pięć punktów, w skali od 1 (najniższa ocena) do 5 (najwyższa).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości