• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z objazdami. Ważne zmiany w trasach autobusów MZK

13 kwietnia 2022, 09:37
fot. archiwum
Od piątku 15 kwietnia w związku z otwarciem skrzyżowania ul. Chrobrego, Jagiełły i Chrobrego zmianie ulegną trasy kilkunastu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek koło katedry, natomiast autobusy będą ponownie zatrzymywać się koło Arsenału.

W piątek 15 kwietnia zakończą się najważniejsze prace w centrum Gorzowa, w związku z tym zostanie udostępnione dla ruchu skrzyżowanie ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego oraz zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo koło katedry i buspasy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule "Koniec z objazdami w centrum tuż przed Wielkanocą!".

W związku z otwarciem skrzyżowania Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego oraz możliwością przejazdu koło Arsenału, zmianie ulegną trasy kilkunastu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji. Tak będą prezentowały się trasy poszczególnych linii od piątku 15 kwietnia.

Linie 100, 101, 103,110, 111, 134, 401, 502, 511

- w kierunku ronda Kosynierów Gdyńskich (nie dotyczy linii 511) od skrzyżowania ulic Chrobrego i gen. Sikorskiego pojadą stałymi trasami ulicami Wybickiego, Łokietka. Na trasie obowiązywać będzie przystanki Arsenał oraz AWF (dla linii 103, 110, 401, 502) natomiast zawieszone zostaną tymczasowe przystanki Katedra, Biblioteka i Zakład Energetyczny.

- w kierunku Zawarcia (nie dotyczy linii 502) od ronda Kosynierów Gdyńskich powrócą na stałe trasy i pojadą ulicami Łokietka, Wybickiego, Chrobrego. Na trasie obowiązywać będzie przystanek AWF (dla linii 103, 110, 401) natomiast zawieszone zostają przystanki Orląt Lwowskich i Zakład Energetyczny.

Linie 107 i 125

- w kierunku ronda Zgody od ronda Świętego Jerzego pojadą stałymi trasami przez Most Staromiejski i ulice Chrobrego, Jagiełły. Na trasie obowiązywać będą przystanki: Zielona, Wał Okrężny (oba dla linii 107), Arsenał i Jagiełły. Zawieszona zostaje obsługa przystanków Wał Okrężny, Zielona (oba dla linii 125), Zielona I, Rondo Santockie, Muzeum.

- w kierunku Zawarcia od ronda Zgody pojadą stałymi trasami ulicami Jagiełły, Chrobrego, Most Staromiejski.

Na trasie obowiązują przystanki: Jagiełły i Katedra oraz Zielona, Wał Okrężny (dla linii nr 107), natomiast zawieszone zostają przystanki: Muzeum, Rondo Santockie (dla obu linii), Zielona, Wał Okrężny (dla linii nr 125).

Linie 112, 116, 118, 127, 133

- w kursach wykonywanych dotychczas do przystanku tymczasowego Katedra (który zostaje zawieszony) pojadą stałą trasą ulicami Chrobrego i Jagiełły i zakończą trasę na przystanku Jagiełły. Po stałej trasie obowiązuje przystanek Arsenał. Po nawrocie na rondzie Zgody rozpoczną trasy w kierunku Zakanala od przystanku Jagiełły (przy Łaźni)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości