Wiadomości

Gorzów: Kradną kwiaty z miejskich skwerów i donic. Zostają po nich puste dołki

12 kwietnia 2022, 13:01
fot. Marcin Kazimierczak
Miasto nie zakończyło nawet wiosennych nasadzeń kwiatów w Gorzowie, a złodzieje dali już o sobie znać. Z miejskich skwerów i kwietników zostały skradzione świeżo posadzone kwiaty, zostały po nich tylko dołki.

W ubiegłym tygodniu portal gorzowianin.com informował o tym, że pracownicy wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego Urzędu Miasta Gorzowa ruszyli z wiosennymi nasadzeniami. Na terenie miasta zostanie zasadzonych łącznie kilka tysięcy kwiatów takich jak bratki, stokrotki, goździki, zawilce i jaskry. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule "Tak Gorzów rozkwita na wiosnę. Jest pięknie i kolorowo".

Nasi czytelnicy zwracali uwagę, że wraz z nowymi nasadzeniami pojawią się również złodzieje.- Oby te nasadzenia przetrwały do świąt. Jednak jak znam życie to amatorzy kwiatów zadbają o to, aby tak nie było – podkreślała czytelniczka Stanisława i niestety miała rację.

Część posadzonych przez miasto kwiatów padła już łupem złodziei, którzy jak gdyby nigdy nic ukradli rośliny z miejskich kwietników. Kwiaty zostały skradzione m.in. z donic na skwerze Wolności. - Chyba jednego dnia nawet nie miały. Niech się wstydzą ci, co mają lepkie ręce - podkreśla Marcin Kazimierczak, mieszkaniec Gorzowa. Na zdjęciu zrobionym przez pana Marcina widać tylko puste dołki, które zostały po większości skradzionych kwiatów.

Niestety kradzież roślin z miejskich donic to prawdziwa plaga i nie zdarza się po raz pierwszy. Kwiaty kradną sami mieszkańcy, którzy sadzą je na swoich balkonach czy ogródkach działkowych lub przeznaczają je na sprzedaż.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości