• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Miej czas na koncerty. Tak zapowiada się koncertowe lato

10 kwietnia 2022, 17:32
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie rusza z kolejnym cyklem „Miej czas na koncerty!”. W tym roku na scenie gorzowskiego amfiteatru wystąpią tacy artyści jak Adam Bałdych, Stanisław Soyka, Spięty czy zespół Dagadana. Wszystkie koncerty będą biletowane.

"Miej czas na koncerty!" co cykl Miejskiego Centrum Kultury w Gorzowie, które w letnie miesiące zaprasza na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. Właśnie został opublikowany kalendarz tegorocznej edycji wraz z cenami biletów.

Wszystkie koncerty będą odbywały się w sobotnie wieczory o godz. 20.30 w amfiteatrze MCK przy ul. Wyszyńskiego w Gorzowie. Ceny biletów wahają się w granicach 30-50 zł. Natomiast z Gorzowską Kartą Dużej Rodziny przysługuje 50% zniżki.

Program "Miej czas na koncerty"

- 2 lipca Adam Bałdych, Kari Sal i Gorzowska Orkiestra Dęta -bilety w cenie 30 zł

Podczas koncertu poezja Papuszy będzie pojawiać się nie tylko w sposób dosłowny, śpiewana przez wokalistkę Kari Sal, ale stanie się inspiracją dla wyrazu dźwiękowego tego, co nieuchwytne, a co w swojej wyobraźni tkała poetka. Jako kompozytor sięgam coraz częściej do dużych aparatów wykonawczych jak orkiestra. W tym wypadku spróbujemy wraz z Gorzowską Orkiestrą Dętą wykreować wyjątkowy kolor zanurzony w barwach dzisiejszego świata i tego, który jawi się w utworach Papuszy. Istotnym elementem kompozycji będzie przenikanie świata dźwięków zapisanych i improwizowanych, które są nieprzewidywalne i trudno określić ich narrację. To połączenie jest dla mnie zawsze niezwykle ekscytujące – zapowiada Adam Bałdych

- 9 lipca Huun Huur Tu - bilety w cenie 30 zł

Huun Huur Tu to gupa muzyczna z Tuwy. Najbardziej znany na świecie zespół z Azji i byłego Związku Radzieckiego, wykonujących muzykę inspirowaną unikalną tradycją.

- 23 lipca Stanisław Soyka - bilety w cenie 50 zł

Stanisław Soyka jest polskim wokalistą jazzowym i popowym, pianistą, gitarzystą, skrzypkiem, kompozytorem i aranżerem. Ostatnie, jak do tej pory, trzy studyjne płyty Soyki "...Tylko brać", "Stanisław Soyka śpiewa 7 wierszy Czesława Miłosza", "Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi", są hołdami złożonymi Agnieszce Osieckiej, Czesławowi Miłoszowi i Czesławowi Niemenowi.

- 30 lipca Dagadana i gorzowscy dj'e - bilety w cenie 30 zł

Zespół Dagadana od 2008 roku znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music. Spotkanie na warsztatach jazzowych w Krakowie stało się zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.

- 3 września Spięty - bilety w cenie 40 zł

Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider LAO CHE, tym razem prezentuje swoją solową odsłonę. Kwintesencją najnowszej płyty artysty, o enigmatycznym tytule „Black Mental“, jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości