• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pijany policjant rozbił nieoznakowane BMW o lampę

10 kwietnia 2022, 11:21
fot. Tomasz/Wypadki Gorzów
W niedzielny poranek policjant rozbił nieoznakowane BMW o lampę przy ul. Śląskiej w Gorzowie. Okazało się, że funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie jest pijany. Policjant miał ponad 2 promile alkoholu, czeka go postępowanie dyscyplinarne i sprawa karna.

- Czy wiecie może co się stało dziś wczesnym rankiem na Zawarciu koło stadionu? Na chodniku stoi rozbite o lampę BMW i pilnuje go jeden policyjny samochód – napisała do redakcji portalu gorzowianin.com czytelniczka Justyna.

Okazało się, że w niedzielę 10 kwietnia przed godz. 6 rano przy ul. Śląskiej doszło do wypadku z udziałem policyjnego nieoznakowanego BMW. Zwróciliśmy się z prośbą o komentarz w tej sprawie do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

- Policjant ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji uderzył nieoznakowanym radiowozem w lampę. Funkcjonariusz był pod wpływem alkoholu, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjant został zawieszony, rozpoczęła się procedura jego wydalenia ze służby. Będzie miał nie tylko procedurę karną, ale czeka go również dyscyplinarne zwolnienie. Nie ma naszej akceptacji dla takich zachowań – mówi Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Trwają czynności kontrolne, które mają wyjaśnić czy policjant w momencie zdarzenia był na służbie. Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie podkreśla, że procedury są jednakowe dla wszystkich i to, że był to funkcjonariusz niczego nie zmienia. Policjant nie tylko straci pracę, ale również zostanie mu zatrzymane prawo jazdy oraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości