• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

"Gorzowska chrzanowa" rozeszła się jak ciepłe bułeczki

8 kwietnia 2022, 13:14, mk
Fot. Jan Wojtanowski/UM Gorzowa
Padający deszcz nie odstraszył amatorów aromatycznej zupy chrzanowej, którą można było spróbować na ryneczku przy Jerzego. Specjalnie dla gorzowian przygotowali ją uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych. Potrzebne produkty dostarczył Gorzowski Rynek Hurtowy.

 

Na klientów ryneczku przy Jerzego podczas piątkowych zakupów czekała niespodzianka - degustacja zupy chrzanowej. Zainteresowanych smakiem „gorzowskiej chrzanowej” nie brakowało, mimo że pogoda nie dopisywała. Organizatorzy planowali, że uczniowie "gastronomika" będą przygotowywać danie na świeżym powietrzu, ale ostatecznie ciągłe opady deszczu zniwelowały te plany - gotowanie odbyło się w murach szkoły. 

Do przygotowanie „gorzowskiej chrzanowej” użyto produktów wyłącznie od lokalnych producentów, m.in. świeży chrzan, cebulę, czosnek, marchewkę i ziemniaki. Uczniowie - adepci sztuki kulinarnej rozdali kilkaset porcji „gorzowskiej chrzanowej”. 

Jeżeli ktoś nie trafił na ryneczek w Gorzowie, może taką zupę przygotować we własnej kuchni. Co ważne, wszystkie niezbędne produkty do jej przygotowania można kupić na miejskim targowisku. Sam przepis na zupę można znaleźć na stronach internetowych Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

To kolejna wspólna kulinarna akcja Gorzowskiego Rynku Hurtowego i Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Urzędu Miasta. Wcześniej na ryneczku przy Jerzego dwukrotnie gotowano „barszcz po gorzowsku” i zupę dyniową. Od września 2020 roku Zespół Szkół Gastronomicznych, Gorzowski Rynek Hurtowy i Miasto łączy oficjalne porozumienie, w ramach którego w trosce o pielęgnowanie kulinarnych tradycji oraz zdrowe zwyczaje żywieniowe gorzowian, realizowane są wspólnie akcje na terenie miasta. 

W ubiegłym roku, w ramach ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Owoców i Warzyw, zdrową i kolorową żywnością częstowano m.in. gorzowskie mamy, kierowców MZK, pionierów miasta czy uczestników koncertów odbywających się w ramach cyklu „Dobry Wieczór Gorzów”.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com

Fotoreportaż


1/3 "Gorzowska chrzanowa" rozeszła się jak ciepłe bułeczki

1/3

2/3 "Gorzowska chrzanowa" rozeszła się jak ciepłe bułeczki

2/3

3/3 "Gorzowska chrzanowa" rozeszła się jak ciepłe bułeczki

3/3

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości