Wiadomości

Trwa naprawa usterek w parku Róż. Czy wykonawca dostanie karę?

8 kwietnia 2022, 11:54
fot. Damian Pyta
Schodząca farba z pergoli oraz stojąca woda na nowo wybudowanych schodach – to dwie najbardziej rzucające się w oczy usterki w zrewitalizowanym parku Róż. Wykonawca ma czas do końca kwietnia na naprawienie pergoli. Natomiast schody zostaną poprawione w późniejszym terminie.

Rewitalizacja parku Wiosny Ludów, czyli popularnego parku Róż nie poszła tak, jak powinna. Już od początku roku mieszkańcy Gorzowa wskazywali szereg fuszerek oraz niedociągnięć w parku. Na dodatek inwestycja warta 5 mln 999 tys. zł miała się zakończyć pierwotnie pod koniec września 2021 roku, jednak tak się nie stało i kolejnym terminem był koniec stycznia 2022 roku – był to piąty termin. Jednak prace faktycznie zakończyły się dopiero w lutym.

W związku z tym portal gorzowianin.com zwrócił się do Urzędu Miasta Gorzowa z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej na temat rewitalizacji parku Wiosny Ludów. Zadaliśmy urzędnikom kilka pytań na temat prac w parku oraz tego czy na wykonawcę prac zostały lub zostaną nałożone jakiekolwiek kary finansowe w związku z usterkami i niedotrzymaniem wskazanych terminów. Poprosiliśmy również urzędników o dokładną listę usterek, które stwierdzono w parku oraz czy wszystkie zostały naprawione, a jeżeli nie, to do kiedy wykonawca ma to zrobić.

W końcu otrzymaliśmy odpowiedź z magistratu. Urzędnicy odpowiedzieli, że obecnie trwa procedura odbiorowa i analiza dokumentacji procesu inwestycyjnego. Dopiero po jego zakończeniu będzie ustalane czy wystąpiły przesłanki do kar umownych. 

- Miasto jest w trakcie odbiorów technicznych poszczególnych branż. Ostateczna lista usterek będzie znana po zakończeniu procedury odbiorowej. Na obecnym etapie stwierdzono m.in. wadliwe wykonanie schodów od ul. Kosynierów Gdyńskich w zakresie ułożenia okładziny wysokości stopni, wadliwe wykonanie pergoli w zakresie połączeń elementów, sposobu skręcania i powłoki malarskiej - komentuje Eugeniusz Kurzawski, sekretarz miasta.

Na obecnym etapie ustalono termin usunięcia usterek związanych z pergolą do końca kwietnia 2022 roku. W pozostałym zakresie trwa weryfikacja prac w terenie i ustalenie terminu ich usunięcia. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości