• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Jest kara dla wykonawcy przebudowy ul. Słonecznej

30 marca 2022, 12:38
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa zdecydowały, że wykonawca przebudowy ul. Słonecznej zapłaci 81 tys. zł kary za zakończenie prac trzy miesiące po terminie. Droga miała być gotowa w grudniu 2021 roku, ale roboty zakończyły się dopiero w marcu 2022 roku.

Przebudowa ul. Słonecznej to jedna z wielu inwestycji w Gorzowie, która nie została zrealizowana w pierwotnym terminie. Firma Maldrobud z Myśliborza miała zakończyć prace do 30 listopada 2021 roku, później do 20 grudnia 2021 roku – ale żadna z tych dat nie została dotrzymana. A przeciągający się remont coraz bardziej denerwował mieszkańców.

Co istotne, prace od 1 stycznia 2022 roku były prowadzone po terminie, ponieważ wykonawca nie złożył żadnego wniosku o wydłużenie robót. W związku z tym władze Gorzowa zdecydowały, że nałożą na wykonawcę kary umowne o czym portal gorzowianin.com informował w lutym w artykule „Wykonawca przebudowy ul. Słonecznej zapłaci karę!”.

Oficjalnie przebudowa ul. Słonecznej została zakończona dopiero 11 marca 2022 roku, czyli 81 dni po terminie wynikającym z umowy. Dlatego też zgodnie z zapowiedziami, na firmę Maldrobud zostaną nałożone kary. - Kara wynikająca z umowy za 1 dzień niedotrzymania terminu wynosi 1000 zł. Na wykonawcę zostanie więc nałożona kara wynosi 81 tys. zł. Aktualnie trwa analiza złożonych dokumentów odbiorowych przez nadzór inwestorski, odbiór końcowy będzie przeprowadzony po ich zweryfikowaniu – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Warto podkreślić, że wartość tej inwestycji to aż 6 mln 44 tys. 816,29 zł. Więc 81 tys. zł kary nie będzie aż tak dotkliwe dla wykonawcy.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości