Wiadomości

Gorzów: Zagospodaruj z sąsiadami wspólną zieloną przestrzeń

26 marca 2022, 12:16
materiały UM
Władze Gorzowa zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu na zielone mikroinicjatywy. Pomysł na zielone zagospodarowanie swojego najbliższego otoczenia może złożyć 5 osobowa grupa mieszkańców Gorzowa.

Mieszkańcy Gorzowa coraz częściej zwracają uwagę na zieleń w mieście i to jak bardzo jest potrzebna. Dlatego też władze Gorzowa zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu na zielone mikroinicjatywy. 
W konkursie, swój pomysł na zielone zagospodarowanie najbliższego otoczenia może złożyć 5 osobowa grupa mieszkańców Gorzowa. Jeżeli te osoby okażą się sąsiadami, otrzymają za wspólną inicjatywę dodatkowy punkt.
- W ramach konkursu na zagospodarowanie można otrzymać: sadzonki drzew, krzewów, nasiona, sadzonki kwiatów jednorocznych, nawozów, narzędzia i urządzenia ogrodowe, materiały do konserwacji małej architektury, elementy małej architektury np. kosze na śmieci, donice, ławki, gazony, pergole, materiały do wykonania klombów czy pergoli, zbiorniki na deszczówkę – mówi Anna Pękalska z biura konsultacji społecznych i rewitalizacji Urzędu Miasta Gorzowa.

W ramach „zielonej mikroinicjatywy” zakup elementów małej architektury oraz narzędzi i urządzeń ogrodowych np. beczki na deszczówkę jest możliwy tylko wtedy, gdy będzie służył utrzymaniu lub wzbogaceniu już istniejących, wcześniej zagospodarowanych i pielęgnowanych przez mieszkańców terenów zielonych.
Formularze zgłoszeń są dostępne - TUTAJ oraz w Biurze Konsultacji Społecznych i Rewitalizacji, które mieści się przy ul. Sikorskiego 5. Można kontaktować się również pod numerem telefonu 95 7355 685/937 oraz mailowo – bsr@um.gorzow.pl.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości