• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 12
Wiadomości

Gorzów: Wartownia wróci nad Wartę. Będzie się działo!

25 marca 2022, 11:27
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa, którzy w ubiegłe wakacje chętnie spędzali wolny czas i bawili się nad Wartą. W czerwcu przy Wale Okrężnym ma ponownie ruszyć Wartownia. Współorganizatorzy podkreślają, że w tym roku poprzeczka przy organizacji Wartowni zostanie podniesiona bardzo wysoko.

Wartownia, to miejsce, które w ubiegłe wakacje powstało z kontenerów morskich nad rzeką Wartą przy Wale Okrężnym. Pomysł był od wielu lat znany w innych miastach, ale dopiero w 2021 roku został zrealizowany również w Gorzowie. Przez dwa wakacyjne miesiące, w każdy weekend odbywały się tam koncerty, pikniki czy też warsztaty. Osoby spędzające tam czas podkreślały, że takiego miejsca brakowało w Gorzowie.

- Wartownia to strzał w dziesiątkę. Świetna miejscówka. Fajny klimat. Gorzów nam odżył przez te dwa miesiące - podkreślała Agnieszka. - To, co zrobiliście było mega pod względem organizacyjnym. Mam nadzieję, że przez kolejne lata to miejsce będzie się rozwijać. Takiego klimatycznego miejsca brakowało w Gorzowie - pisał z kolei Marcin. - Wyjątkowy projekt, Gorzów w końcu zaoferował coś oryginalnego, co odpowiada mieszkańcom. Mega! - przyznawał Miłosz. - Patrząc na zainteresowanie, to trzeba liczyć na to, że w 2022 roku Wartownia będzie zorganizowana na jeszcze większą skalę – mówił Piotr.

Dlatego też mamy bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców Gorzowa, którzy chętnie bawili się nad Wartą w ubiegłym roku. Wartownia ma wrócić również w sezonie letnim 2022. To oznacza, że ponownie przy Wale Okrężnym mają zostać ustawione morskie kontenery i nie zabraknie rozrywki dla każdego, bez względu na wiek.

Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, Wartownia ma ruszyć w piątek 24 czerwca, a ostatnie imprezy mają się tam odbyć w niedzielę 28 sierpnia. Koncerty mają odbywać się w wakacyjne piątki i soboty, natomiast niedziela to czas warsztatów i jogi. Jednak póki co, osoby zajmujące się przygotowaniem Wartowni nie podpisały jeszcze umowy z Urzędem Miasta Gorzowa. 

- Organizacja Wartowni okazała się strzałem w dziesiątkę, ten format doskonale sprawdził się w Gorzowie. Dlatego też postanowiliśmy wrócić nad Wartę również w tym roku, jednak postawiliśmy sobie poprzeczkę zdecydowanie wyżej. Będzie dużo dobrej muzyki, zarówno muzyki klubowej jak i hip hopu. Nie zabraknie koncertów na żywo i warsztatów, w tym porannej jogi. Cały czas trwają rozmowy i czeka nas jeszcze podpisanie umowy – mówią współorganizatorzy Wartowni.

Oficjalna informacja w tej sprawie ze strony urzędu pojawi się, jak zostanie podpisana umowa. - Miasto Gorzów, które jest organizatorem wydarzenia pod nazwą „Wartownia” nie potwierdza na razie tej informacji. Trwają rozmowy i przygotowania do całego cyklu „Dobry wieczór Gorzów”,  którego Wartownia może być jednym z elementów – komentuje Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji Urzędu Miasta Gorzowa.

Z kolei od 19 czerwca do 10 września na Starym Rynku w Gorzowie będą odbywały się wydarzenia w ramach cyklu "Dobry wieczór Gorzów".

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości