• Dziś 12°/2°
  • Jutro 11°/1°
  • Pojutrze 11°/4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 54 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z maseczkami i kwarantanną. Rząd znosi ostatnie obostrzenia

24 marca 2022, 10:39
Od poniedziałku 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek m.in. w sklepach czy komunikacji publicznej, a także kwarantannę i izolację. Jednak maseczki pozostaną jednak obowiązkowe w szpitalach oraz przychodniach.

W połowie marca minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że chce, aby od początku kwietnia zostały zniesione ostatnie obostrzenia. Chodziło o zniesienie obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych czy zniesienie kwarananny. Portal gorzowianin.com informował o tym w artykule "Koniec z maseczkami i kwarantanną. Minister zdrowia chce zniesienia obostrzeń".

Natomiast w czwartek 24 marca odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który ogłosił, że obowiązek noszenia maseczek zostaje zniesiony już od poniedziałku 28 marca. Maseczek nie będziemy musieli nosić w przestrzeniach zamkniętych takich jak m.in. sklepy, galerie handlowe czy pojazdy komunikacji miejskiej. Jednak to nie dotyczy podmiotów leczniczych. Osoby, które będą odwiedzały szpital czy przychodnie, nadal będą musiały zasłaniać usta i nos. Minister zdrowia rekomenduje jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

- Znosimy też izolację i kwarantannę domową, a także wszelkie kwarantanny związane z wjazdem do Polski. Pacjenci, którzy będą identyfikowani poprzez testy jako zakażeni, będą na zwykłych zasadach otrzymywali zwolnienia lekarskie i oczywiście będą, mając świadomość zagrożenia, musieli sami izolować się w domu, natomiast tymi izolacjami nie będzie już zarządzał sanepid - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Karta lokalizacyjna pasażera, wypełniana przy przekraczaniu granicy, nadal będzie obowiązkowa. - Te karty dalej będą obowiązkowe, bo nie dotyczą tylko sytuacji związanej z covidem, ale wszelkich zagrożeń, które mogą wystąpić. Takie informacje musimy mieć. Takie karty w formie papierowej istniały również przed covidem – mówił Krzysztof Saczka, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości