• Dziś 14°/5°
  • Jutro 11°/2°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 15 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Koniec z maseczkami i kwarantanną. Minister zdrowia chce zniesienia obostrzeń

17 marca 2022, 11:44
Minister zdrowia Adam Niedzielski chce, aby od początku kwietnia zostały zniesione ostatnie obostrzenia. Tym samym nie byłoby już obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, a także zostałaby zniesiona kwarantanna.

W czwartek 17 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 274 zakażeń koronawirusem, w tym 1 332 ponownych zakażeń COVID19 na terenie całej Polski. Natomiast w województwie lubuskim potwierdzono 495 przypadków zakażenia koronawirusem. Jak podaje ministerstwo zdrowia - 53 osoby zmarło z powodu COVID19, a 154 osoby zmarły z powodu współistnienia koronawirusa z innymi schorzeniami. 

Również w czwartek podczas rozmowy z Radiem Plus, minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że brak wzrostu obciążenia szpitalnego "otwiera pewną przestrzeń do dalszych decyzji związanych z maseczkami i przejściem ze stanu epidemii, do stanu zagrożenia epidemicznego".

– Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania. Jest to taka decyzja, moment, w którym zaczynamy traktować koronawirusa jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą – mówił na antenie radia minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oznaczałoby to, że od 1 kwietnia nie byłoby już obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych czy komunikacji publicznej. Natomiast osoby mające kontakt z osobami zakażonymi koronawirusem nie trafiałyby już na kwarantannę. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości